sobota, 3 grudnia, 2022

Wiesław Hap odznaczony!

0
Wiesław Hap odznaczony!
Udostępnij:

Wiesław Hap prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej . Został mu przyznany za wybitne zasługi  w działalności edukacyjnej i wychowawczej, za kształtowanie postawy obywatelskiej dzieci i młodzieży.

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał szef kancelarii prezydenta RP Jacek Michałowski.  W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Anna Komorowska.

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie zostali uhonorowani wychowawcy i nauczyciele, którzy w swojej pracy kontynuują społecznikowskie pasje Korczaka i działają na rzecz dzieci. Pierwsza Dama zaznaczyła, że czytając informacje o aktywności osób odznaczonych była pod ogromnym wrażeniem. Oceniła, że  działalność wychowawców jest imponująca.  I podkreślała, że wychowanie młodego człowieka nie kończy się wraz z dźwiękiem dzwonka.

– Działacie państwo na tylu różnych forach, aktywizując młodych ludzi i ucząc ich tego, że nie tylko wiedza, ale też postawa jest w życiu ważna – powiedziała Komorowska. Jak dodała, chciałoby się, żeby w Polsce takich nauczycieli było coraz więcej. Gratulując odznaczonym życzyła, aby ich postawa była zaraźliwa.

Podsekretarz Stanu w kancelarii prezydenta Irena Wóycicka zaznaczyła, że w obchody Roku Korczaka, a był nim 2012, wkomponowują się przyznane odznaczenia będące uhonorowaniem wychowawców, ludzi, którzy w pracy z młodzieżą kierują się dialogiem, szacunkiem dla dzieci, słuchaniem tego, co one chcą powiedzieć.

Wiesław Hap od wielu lat jest członkiem SMJiRJ, od dwóch lat pełni funkcję prezesa. Jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle, gdzie pracuje z młodzieżą na wielu polach. Pełni też funkcję zastępcy komendanta Hufca ZHP i drużynowego 139. DH „Lisy”. Opiekuje się Szkolnym Klubem Olimpijczyka PKOL i Szkolnym Kołem Historyczno–Regionalnym. Jest też opiekunem Miejsc Pamięci Narodowej, autorem wielu projektów edukacyjnych, wychowawczych, patriotycznych, charytatywnych, publikacji o tematyce jasielskiej, akcji  i działań na rzecz dzieci i młodzieży oraz środowiska lokalnego.

Z inicjatywą uhonorowania go wystąpiło środowisko warszawskich organizacji pozarządowych  z którymi od lat z powodzeniem współpracuje.

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj