poniedziałek, 6 lutego, 2023

Zarażeni podróżą

0
Zarażeni podróżą
Udostępnij:

O magii podróżowania uczestnikom wczorajszego spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika, opowiadała Teresa Furmanek-Wnęk, członek Zarządu PTTK Oddział Jasło.

Spotkanie poświęcone było różnym formom podróżowania. Gość Klubu opowiedział o działalności jasielskiego Oddziału PTTK oraz organizowanych przez placówkę wycieczkach autokarowych po regionie i wyjazdach zagranicznych. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Teresa Furmanek-Wnęk mówiła o swoich podróżach po regionie m.in. o wyprawie szlakiem cmentarzy wojennych z I wojny światowej czy zimowej wycieczce z Jasła przez Duklę do Komańczy. Opowieści były bogato ilustrowane fotografiami z podróży.

 

Oprócz podróży po regionie, Teresa Furmanek-Wnęk ma na swoim koncie liczne zagraniczne wyprawy rodzinne. Obecni na spotkaniu z przyjemnością obejrzeli ciekawe zdjęcia podolskich twierdz, urokliwego Krymu oraz mało nam znanej Rumunii. Z relacji gościa można było dowiedzieć się rzeczy, o których nie piszą w przewodnikach m.in. o rewelacyjnej kawie w kawiarence w Krzemieńcu, która jest specjalnie parzona na gorącym piasku. Na zakończenie można było obejrzeć pamiątki z podróży bliskich i dalekich: przewodniki, pocztówki, kalendarz z Krymu w kształcie piramidy czy figurkę chrząszcza ze Szczebrzeszyna.

„Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” – Ryszard Kapuściński.

MBP, Jasło

{gallery}galerie/klub_22.01{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj