czwartek, 18 lipca, 2024

Złóż wniosek o stypendium artystyczne – do 31 stycznia

0
Złóż wniosek o stypendium artystyczne – do 31 stycznia
Udostępnij:

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Jaśle.

Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2019, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2019 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Stypendium wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacane jednemu stypendyście lub dzielone pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem:

https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne/

Dotychczasowi stypendyści

2012 – Michał Szpak

2013 – Karol Godek, Marcin Polar

2014 – Aleksandra Zuzanna Tocka, Małgorzata Samborska, Edward Lecheta

2015 – Patrycja Ochała, Joanna Preisner

2016 – Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip

2017 – Karol Godek, Rafał Kamiński

2018 – Miłosz Nowakowski, Robert Król, Marcin Polar

Jednocześnie miło nam poinformować, iż ubiegłoroczny stypendysta Marcin Polar zakwalifikował się z filmem „Harda” (o eksploracji jaskini Harda w Tatrach) na Sundance Film Festival w USA. Więcej informacji: https://sp.kff.com.pl/films/harda/

UMJ