środa, 28 lutego, 2024

Na pomoc sportowcom

0
Na pomoc sportowcom
Udostępnij:

Ponad 2 tys. zł zebrano wczoraj podczas imprezy sportowej „Piłka dla wszystkich” zorganizowanej przez Fundację Olimpijczyk. Głównym celem fundacji jest pomoc sportowcom w trudnej sytuacji materialnej, niepełnosprawnym i zmagającym się z uzależnieniami.

W zmaganiach piłkarskich wzięły udział: reprezentacja Polski w Amp Futbolu, reprezentacja księży, drużyna kobiet MUKS Sokół Kolbuszowa, drużyna lokalnych dziennikarzy, więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Jaśle. Gośćmi honorowymi byli reprezentanci z drużyny „Orłów Górskiego” Grzegorz Lato, Jan Domarski, Lesław Ćmikiewicz. W Jaśle gościł również znany selekcjoner piłkarski, a obecnie komentator sportowy Andrzej Strejlau.

Mecz miał charakter nie tylko widowiskowy, ale również edukacyjny związany z tematem niepełnosprawności i sposobów radzenia sobie z nią poprzez udział piłkarzy Amp Futbolu. Amp Futbol jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej).

Podczas spotkania zaprezentowali się również przedstawiciele Akademii Sportów Walki Judo Jasło kierowanej przez Przemysława Czarneckiego, a także Grzegorz Kleszcz, polski sztangista, trzykrotny olimpijczyk.

Wszystkie zebrane pieniądze, zarówno z prowadzonej przez wolontariuszy zbiórki, jak i z licytacji, zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji Olimpijczyk, której głównym celem jest otworzenie najlepszego w Polsce ośrodka psychoterapeutyczno-rehabilitacyjnego dostosowanego przede wszystkim dla sportowców.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Jasła.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu autorstwa Grzegorza Frączka (FOTORESET).

Autorowi gorąco dziękujemy!

UMJ