sobota, 25 marca, 2023

Na pomoc sportowcom

0
Na pomoc sportowcom
Udostępnij:

Ponad 2 tys. zł zebrano wczoraj podczas imprezy sportowej „Piłka dla wszystkich” zorganizowanej przez Fundację Olimpijczyk. Głównym celem fundacji jest pomoc sportowcom w trudnej sytuacji materialnej, niepełnosprawnym i zmagającym się z uzależnieniami.

W zmaganiach piłkarskich wzięły udział: reprezentacja Polski w Amp Futbolu, reprezentacja księży, drużyna kobiet MUKS Sokół Kolbuszowa, drużyna lokalnych dziennikarzy, więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Jaśle. Gośćmi honorowymi byli reprezentanci z drużyny „Orłów Górskiego” Grzegorz Lato, Jan Domarski, Lesław Ćmikiewicz. W Jaśle gościł również znany selekcjoner piłkarski, a obecnie komentator sportowy Andrzej Strejlau.

Mecz miał charakter nie tylko widowiskowy, ale również edukacyjny związany z tematem niepełnosprawności i sposobów radzenia sobie z nią poprzez udział piłkarzy Amp Futbolu. Amp Futbol jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej).

Podczas spotkania zaprezentowali się również przedstawiciele Akademii Sportów Walki Judo Jasło kierowanej przez Przemysława Czarneckiego, a także Grzegorz Kleszcz, polski sztangista, trzykrotny olimpijczyk.

Wszystkie zebrane pieniądze, zarówno z prowadzonej przez wolontariuszy zbiórki, jak i z licytacji, zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji Olimpijczyk, której głównym celem jest otworzenie najlepszego w Polsce ośrodka psychoterapeutyczno-rehabilitacyjnego dostosowanego przede wszystkim dla sportowców.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Jasła.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu autorstwa Grzegorza Frączka (FOTORESET).

Autorowi gorąco dziękujemy!

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj