wtorek, 21 marca, 2023

Niepełnosprawni apelują do parlamentarzystów!

0
Niepełnosprawni apelują do parlamentarzystów!
Udostępnij:

Od listopada 2013 r. do lutego 2014 r. na rynku chronionym i otwartym pracę straciło ok. 8 tys. osób niepełnosprawnych, a ponad 450 firm przestało nas zatrudniać. 15 kwietnia zwróciliśmy się w tej sprawie z e-pismem/Apelem do wszystkich Parlamentarzystów z Podkarpacia z prośbą o opinie i podjęcie działań. Na nasz Apel zareagowali jedynie pani Senator Alicja Zając i pan Poseł Bogdan Rzońca (więcej na www.son.org.pl ).

 

Postanowiliśmy po raz wtóry – tym razem poprzez media, zwrócić się doń z poniższym apelem licząc, że ich działania powstrzymają obecną falę zwolnień.

Ryszard Dzik, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”

Dzik Ryszard 2

Szanowni Państwo,

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy najnowsze dane z systemu SODiR/PFRON (link: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/niepelnosprawnosc-w-liczbach-/sod-pfron/ (Tab. nr 2 i nr 3 wg aktualizacji na dzień 9 kwietnia 2014 roku), iż od uchwalenia art.3 ustawy okołobudżetowej z dn. 08.11.2013 r. (Dz.U. z 27 grudnia 2013, poz.1645) radykalnie obniżającej wysokość wsparcia dla pracodawców osób niepełnosprawnych, do końca lutego b.r. pracę straciło ok. 7,5 tys. ON-pracowników, a 23 ZPCHr przestały istnieć.

Obawiając się, że to dopiero początek masowych zwolnień ON zwracamy się do Państwa o opinie:

– co, zdaniem Państwa jest przyczyną ww. zwolnień,

– jakie Państwo proponują rozwiązania, by powstrzymać obecną falę zwolnień,

– jakie Państwo proponują rozwiązania, by przywrócić ww. 7,5 tys. ON do pracy.

Z uwagi na aktualność sprawy bardzo prosimy o w miarę pilne i wyczerpujące odpowiedzi – najlepiej w formie elektronicznej, na nasz e-adres: ryszard.dzik@tlen.pl lub son.podkarpacie@tlen.pl

Z poważaniem

Ryszard Dzik, Prezes SON ‘Podkarpacie’

Jasło, dn. 15.04.2014 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj