czwartek, 18 kwietnia, 2024

Piknik dla Kuby

0
Piknik dla Kuby
Udostępnij:

Ponad 10 tysięcy złotych – to kwota, którą zebrano podczas Pikniku Charytatywnego „Budujemy zdrowie Kubusia” na leczenie 5-letniego Kuby Dudka. Chłopiec zmaga się z nowotworem złośliwym

W marcu bieżącego roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy – neuroblastoma IV stopnia. Kuba obecnie leczony jest w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Po diagnozie ze względu na przerzuty chłopiec został poddany agresywnej chemii, a końcem lipca br. przeszedł operację wycięcia guza. Kuba został objęty „Europejskim Programem Leczenia Dzieci z Neuroblastomą Wysokiego Ryzyka”, który przewiduje kilka etapów leczenia i trwa około 2 lat. Pominięcie jednej z faz leczenia lub przesunięcie jej w czasie, spowoduje utratę możliwości leczenia objętego tym programem, a co za tym idzie, wiązać się będzie z koniecznością samodzielnego sfinansowania leczenia przeciwciałami poza granicami kraju, gdyż NFZ nie refunduje tego typu leczenia. Koszt terapii przeciwciałami anty-GD2 w klinikach za granicą wynosi około 150-200 tysięcy euro. Chodzi o ponad pół miliona złotych.

Dlatego rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. Zorganizowanych zostało już kilka akcji. W dzień piątych urodzin Kuby – 23 września br. Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle zorganizowało Piknik Charytatywny „Budujemy zdrowie Kubusia”. Podczas pikniku można było nabyć cegiełki. Dochód z ich sprzedaży w całości zasili fundacyjne konto Kuby.

– Nasze przedszkole z pomocą pana Bogusława Łacha zorganizowało piknik, aby pomóc naszemu wychowankowi w walce z ciężką chorobą, jaką jest nowotworów złośliwy – neuroblastoma IV stopnia. Wszyscy pracownicy przedszkola, rodzice, dziadkowie, ludzie wielkiego serca i oczywiście dzieci włączyli się w naszą akcję, aby z całego serca pomóc niezwykłemu, pogodnemu, mądremu i wspaniałemu Kubusiowi. Zbieramy pieniążki, aby pomóc chłopcu, bo koszty terapii są ogromne prawie pół miliona złotych. Udało zebrać się 10 219.43 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – mówi Ilona Budnik, nauczyciel w Przedszkolu Miejskim nr 11.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Dzieci rozbawiał klaun Roberto, a także można było spróbować przejażdżki na kucyku z Wioski Indiańskiej Hokka Hey w Kunowej.

Sporą atrakcją były też egzotyczne zwierzęta, których można było dotknąć. Swoje umiejętności zaprezentowali judocy z UKS ASW Judo Jasło. Można było również skorzystać z porad dietetyka, a także zrobić fantazyjną fryzurę.

Do tego mnóstwo muzyki i tańca, którą serwował DJ Grzegorz, a na przedszkolnej scenie wystąpili Jarek Czajka, Dance Fitnes „Rafa Dance”. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal, który zaśpiewał swoje najlepsze kawałki. Piknik zakończyło światełko dla Kubusia, czyli pokaz sztucznych ogni. Piknik prowadził Waldemar Piórek.

Bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, wszystkim organizatorom i sponsorom za przygotowanie wspaniałego pikniku charytatywnego dla Kubusia. Dziękujemy przedszkolakom – koleżankom i kolegom Kuby, za cudowne wykonanie „Sto Lat” dla Kuby oraz wszystkim za stworzenie wspaniałej atmosfery. Dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wykupili cegiełki na odbudowę zdrowia naszego Kuby – dziękują rodzice chłopca. – Jeszcze tego samego dnia wieczorem Kubuś musiał opuścić ukochane Jasło i udać się do szpitala w Krakowie, gdzie przechodzi kompleksowe badania mające na celu przygotowanie go do megachemii i przeszczepu komórek macierzystych co zaplanowane jest na ten tydzień. Wierzymy, że i tym razem Kubuś da radę, a wszyscy przyjaciele Kubusia nadal będą przy nim i będą go wspierać. Trzymajcie kciuki.

Szczegóły na temat zmagań chłopca z neuroblastomą można znaleźć na profilu Facebook’owym – KubaDudekKontraNeuroblastoma.

Marzena Miśkiewicz/Nowe Podkarpacie

Tekst ukazał się w nr 39 Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie” z dnia 30 września br.

Jeżeli chcesz wesprzeć Kubę w walce z tą chorobą, możesz wpłacić pieniądze na konto:

Fundacja Wyspy Szczęśliwe

83 1020 2892 0000 5302 0150 85 22

z dopiskiem „Jakub Dudek”

{gallery}galerie/2015_rok/piknik_dla_kuby{/gallery}