poniedziałek, 22 lipca, 2024

Półkolonia z Fundacją im. Stefanii Woytowicz

0
Półkolonia z Fundacją im. Stefanii Woytowicz
Udostępnij:

Fundacja im. Stefanii Woytowicz jest organizatorem półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych, która rozpoczęła się 8 lipca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle. Trwać będzie do 19 lipca.

Podczas półkolonii organizowane są zajęcia o charakterze rekreacyjnym, rehabilitacyjnym, terapeutycznym, sportowym i kulturalnym dla dzieci z wieloraką niepełnosprawnością rozwojową. Do tej pory nie organizowano wypoczynku letniego w postaci półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych w powiecie jasielskim. W półkolonii biorą udział dzieci z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i debickiego.

Nabór na półkolonię był prowadzony za pośrednictwem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Program półkolonii dostosowany jest do aktualnych możliwości psychofizycznych dzieci oraz ich oczekiwań i potrzeb.   Codziennie oprócz zajęć stałych prowadzone są następujące bloki tematyczne:

– zajęcia kulinarne;

– zajęcia muzyczno- taneczne;

– zajęcia plastyczno-techniczne;

– zajęcia sportowo- rekreacyjne;

W zależności od pogody organizowane są zajęcia na świetlicy lub boisku szkolnym: gry i zabawy ruchowe, turniej golfa, gry i zabawy stolikowe, edukacja filmowa-bajkowa, bajko -terapia, elementy biblioterapii, arteterapii, socjoterapii, psychoedukacji, muzykoterapii, relaksacji, zajęcia komputerowe, zajęcia w sali doświadczania świata, zajęcia prowadzone metoda W. Sherborne i integracji sensorycznej.   Dzieci biorą udział w wycieczkach w tym dwie całodniowe:

– na Folusz – zwiedzanie ścieżki przyrodniczej „Folusz” – uwrażliwianie na piękno przyrody Magurskiego Parku Narodowego oraz grill;

– do Ośrodka Rekreacyjnego w Jaśle – Przystanek Kwiatowa – zabawy na świeżym powietrzu i grill.

Organizowane są również wycieczki na terenie miasta:

– do parku linowego i na plac zabaw przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle;

– do Ogrodu Jordanowskiego i do Młodzieżowego Domu Kultury;

– do Jasielskiego Domu Kultury( zajęcia w bibliotece), a także dzieci zwiedziły Karpacką Troję.

Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy otrzymają drobne, pamiątkowe upominki i foldery z przebiegu półkolonii.

Półkolonia została sfinansowana ze środków Województwa Podkarpackiego- Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, a także pozyskaliśmy sponsorów m.in. Podkarpacką Agencję Konsultingowo-Doradczą sp. z o.o., Jafar s.a. Fabryka Armatur, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych sp.z o.o. w Jaśle, PPHU Astra Słodycze, Pikuła sp. z o.o. w Jaśle, Huta Szkła w Jaśle S.A. Proboszcz Parafii św. Stanisława.

Ludziom wielkiego serca serdecznie dziękujemy!               

Bożena Radwan

{gallery}galerie/19_rok/radwan{/gallery}