wtorek, 18 czerwca, 2024

Uczestnicy konkursu zasłużyli na wielkie brawa. SOSW w Jaśle znów pokazał klasę!

0
Uczestnicy konkursu zasłużyli na wielkie brawa. SOSW w Jaśle znów pokazał klasę!
Udostępnij:

Już po raz dziewiąty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle zaprosił dzieci i młodzież do udziału Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Szkół Specjalnych. Motto przewodnie tegorocznego konkursu to „Wielkanocny czas radości”. Impreza odbyła się wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.
– Tematyka tegorocznego konkursu nawiązywała do tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Wielkiej Nocy. W ten sposób pragnęliśmy przybliżyć uczestnikom piękno i mistycyzm tych świąt – mówi Grażyna Wardęga, nauczyciel SOSW w Jaśle, pomysłodawczyni i główna organizatorka konkursu. – Cieszy nas fakt, że niektórzy z uczestników są „stałymi bywalcami” imprezy, tzn. przyjeżdżają do nas co rok – świadczy o tym, że podoba im się formuła konkursu i dobrze się u nas czują. Wyjeżdżają uśmiechnięci, zadowoleni zapowiadając, że za rok powrócą.

Nagrody i dyplomy dostali wszyscy uczestnicy. Zasłużyli na to w pełni ponieważ wykazali się świetnym przygotowaniem i pięknie prezentowali się na scenie.

Nie jesteśmy „łowcami talentów”. Pragniemy, aby poprzez udział w konkursie uczniowie z wielorakimi niepełnosprawnościami rozwojowymi sami odkrywali swoje ukryte talenty, rozwijali je, umacniając wiarę we własne siły i podnosząc samoocenę. By nie czuli się wykluczani ze społeczeństwa, odstawiani na boczny tor – podkreśla Wardęga.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 28 uczestników z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim i umiarkowanym, ze szkół z 7 ośrodków: Krosno, Dębica, Strzyżów, Kolbuszowa, Rzeszów, Frysztak i Jasło.

Szczególne wyróżnienia: Natalia Bilska – Jasło, Michał Zaborowski – Dębica, Skiba Patrycja – Kolbuszowa, Dulęba Klaudia – Frysztak, Tomaka Norbert – Rzeszów, Brej Dorota –Jasło, Krzyżak Dominika – Frysztak, Sitnik Hubert – Frysztak.

Prezentacje konkursu uatrakcyjniły występy przedszkolaków z przedszkola nr 3, uczniów szkoły SP nr 2 i gimnazjum nr 1.

Dziękujemy sponsorom, którzy objęli konkurs mecenatem i ufundowali nagrody i posiłek dla uczestników. Są to Starostwo Powiatowe, Fundacja LOTOS S.A., piekarnia RENATA, cukiernia KASIA, PSS Społem, SOLGAM Sp. z o.o. – mówi Grażyna Wardęga.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/16_rok/konkurs_SOSW{/gallery}