wtorek, 31 stycznia, 2023

Wszyscy wygrali. X Wojewódzki Konkurs Recytatorski uczniów SOSW

0
Wszyscy wygrali. X Wojewódzki Konkurs Recytatorski uczniów SOSW
Udostępnij:

Trzydzieścioro uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w: Dębicy, Frysztaku, Krośnie, Lesku, Strzyżowie, Szymbarku i Jaśle wystąpiło w X Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, który odbył się we wtorek, 4 kwietnia br., w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Wszyscy zostali nagrodzeni.

Konkurs zorganizowany przez SOSW w Jaśle, we współpracy z MDK, był okazją nie tyle do rywalizacji, co do spotkania wychowanków i wychowawców z różnych ośrodków w woj. podkarpackim i małopolskim, pokazania efektów swojej pracy, wspólnej zabawy i cieszenia się z osiągnięć koleżanek i kolegów. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego konkursu oraz przyjaciele SOSW na początek obejrzeli krótki film, przypominający poprzednie edycje. Każda z nich miała temat przewodni, oddany w wierszach recytowanych przez uczestników. Stąd młodzi artyści z różnych SOSW w ubiegłych latach mięli okazję przenieść się m.in. do krainy baśni, wstąpić do akademii dobrych manier oraz odwiedzić świat wierszy znanych i lubianych poetów dla dzieci. Tym razem natomiast zabrali słuchaczy do ZOO, ku ogólnemu zadowoleniu.

Jurorzy ocenili występy w grupach wiekowych: uczniów prowadzonych przez uczestniczące w turnieju ośrodki szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów szkół zawodowych, tzw. przysposabiających do pracy.

Ale to nie wszystko. Dodatkowymi atrakcjami jubileuszowego spotkania były: występ sceniczny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle; bajka „O śpiącej królewnie” wystawiona przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bączalu Górnym oraz zabawy muzyczno-ruchowe, prowadzone przez przebraną za pszczółkę Maję siostrę Karinę (michalitkę) i towarzyszącą jej młodzież z jasielskiego „ekonomika”.

Organizatorzy nie zapomnieli też o posiłkach i słodkich przekąskach dla uczestników spotkania. Na zakończenie wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni (nagrody wręczyła dyr. SOSW w Jaśle Barbara Łącka w towarzystwie nauczycielek), a specjalne wyróżnienia otrzymali: Oliwia Malina (SP SOSW Frysztak), Natalia Bilska (SP SOSW Jasło), Mateusz Kwiatek (Gim. SOSW Dębica), Norbert Janusz (Gim. SOSW Szymbark), Adrian Zima (SPdP SOSW Krosno) oraz Paulina Szylak (SPdP SOSW Lesko). Podziękowania oraz symboliczne pamiątki dostali też nauczyciele recytatorów.

/red/

{gallery}galerie/17_rok/konkurs_sosw{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj