Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Dawno, dawno temu …

170

Tak uczniowie klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Skołyszyn zaczynali opowiadanie baśnie Hansa Christiana Andersena, podczas konkursu czytelniczego zorganizowanego 4 kwietnia 2017 roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Do konkursu zgłosiło się 39 uczniów.

Dzielna Calineczka, urocze Brzydkie kaczątko, smutna Dziewczynka z zapałkami, rozśpiewany Słowik odważna mała Syrenka czy prawdziwa Księżniczka na ziarenku grochu to postacie bajkowe, o których opowiadali uczestnicy konkursu.

Komisja w składzie: Renata Grzegorczyk – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Agnieszka Hajduk – nauczycielka Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie, Marta Gąsiorowska dyrektor GOKiCz w Skołyszynie nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

I miejsce ex aequo:

Roksana Jagoda, kl. II; SP Jabłonica; Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

Milena Maczuga, kl. I; SP Harklowa; Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek

II miejsce ex aequo:

Emilia Starzec; kl. I; ZSP Skołyszyn; Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

Natasza Litwa; kl. III; SP Przysieki; Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak

Pola Chrostowska; kl. III; ZSP Kunowa; Nauczyciel przygotowujący: Zofia Rutana

III miejsce   ex aequo:

Karolina Klęba, kl. III; SP Harklowa; Nauczyciel przygotowujący: Marzanna Mikrut

Laura Pilch; kl.II; ZSP Święcany; Nauczyciel przygotowujący: Marta Pięta

Hubert Sowa; kl. II; SP Jabłonica; Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

Wyróżnienia:

Weronika Wilczkiewicz; kl. I; ZSP Skołyszyn; Nauczyciel: Jolanta Berkowicz

Karol Braczyk; kl. III; ZSP Skołyszyn; Nauczyciel przygotowujący: Lucyna Król

Karol Stelmach; kl. II; SP Jabłonica; Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

Kinga Kędzior ; kl. II; SP Przysieki; Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

Wiktor Ducal, kl. II; SP Harklowa;   Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Kozioł

Julia Martyka; kl. III; SP Lisów; Nauczyciel przygotowujący: Renata Ciołkosz

Hubert Depczyński ; kl. I; ZSP Święcany; Nauczyciel przygotowujący: Teresa Grabowska

Katarzyna Wojtuń ; kl. III; ZSP Święcany; Nauczyciel przygotowujący: Anna Nigborowicz

GOKiCz w Skołyszynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj