niedziela, 5 lutego, 2023

Policjanci ujawnili nielegalne papierosy i alkohol

0
Policjanci ujawnili nielegalne papierosy i alkohol
Udostępnij:

Blisko 1300 paczek papierosów różnych marek, ponad 30 kg krajanki tytoniowej, 237 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci u 47-letniego mieszkańca Jasła. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Jasielscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację na temat mężczyzny, który może posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że podejrzewanym o to przestępstwo jest 47-letni mieszkaniec Jasła. Nielegalny towar miał przechowywać w samochodzie oraz pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. Początkiem ubiegłego tygodnia jasielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, w trakcie przeszukania samochodu, domu i pomieszczeń gospodarczych podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1296 paczek papierosów różnych marek, 34,7 kg krajanki tytoniowej oraz 237 litrów alkoholu. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. W przypadku gdyby towar trafił na rynek skarb państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie blisko 55 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jasielskiej komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. 47-latek przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Za uszczuplenie podatku akcyzowego mężczyźnie grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj