niedziela, 5 lutego, 2023

Wiosenny hit wydawniczy: „Ochrona winorośli”

0
Wiosenny hit wydawniczy: „Ochrona winorośli”
Udostępnij:

Początkiem kwietnia na rynku wydawniczym ukaże się długo oczekiwana przez polskich winiarzy i winoogrodników pozycja będąca kompendium dostępnej wiedzy na temat ochrony winorośli. Autorem tego bogato ilustrowanego zdjęciami i tabelami podręcznika pt. „Ochrona Winorośli” jest dr Janusz Mazurek, wydawcą Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS.

Poważnym problemem dla rozwijającego się od kilkunastu lat bardzo dynamicznie polskiego winiarstwa jest brak fachowej literatury dotyczącej ochrony winorośli. Polscy winiarze zmuszeni są do korzystania z wzorów zagranicznych, głównie słowackich, czeskich i niemieckich. Niestety nie uwzględniają one specyfiki polskiego winiarstwa, uwarunkowań geograficznych i klimatycznych, jak również dostępności proponowanych środków ochrony roślin.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich winiarzy Fundacja Na Recz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS podjęła się wydania książki będącej kompendium dostępnej wiedzy na temat chorób i szkodników winorośli ze wskazaniem odpowiednich środków ochrony i sposobów zapobiegania rozwojowi chorób winorośli.

Książka „Ochrona winorośli” to bogato ilustrowany kolorowymi fotografiami i użytecznymi tabelami podręcznik wiedzy praktycznej niezbędnej dla każdego kto prowadzi winnice, niezależnie od tego czy kilkuarową czy kilkunastohektarową. Format: 165×235 mm, liczba stron: ok. 248.

Na zamówienie Fundacji GALICJA VITIS książkę przygotował dr Janusz Mazurek, najlepszy specjalista w tej dziedzinie.

Janusz Mazurek – absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin. Członek Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Obecnie prowadzi własną działalność w zakresie doradztwa w ochronie i nawożeniu roślin ogrodniczych. Jest autorem publikacji naukowych oraz licznych artykułów popularno-naukowych, a także wielu ekspertyz i raportów przygotowywanych dla Zarządów Zieleni Miejskiej, Starostw Powiatowych, Urzędów Gmin i firm prywatnych. Od wielu lat prowadzi zajęcia z ochrony winorośli na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Książka dostępna będzie w sprzedaży wysyłkowej prowadzonej przez Fundacje GALICJA VITIS, w księgarniach internetowych oraz wybranych księgarniach stacjonarnych.

Fundacja Galicja Vitis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj