sobota, 22 czerwca, 2024

15 kierowców straciło prawa jazdy

0
15 kierowców straciło prawa jazdy
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

W piątek, w całym kraju prowadzone były ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”, które były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Zarówno w ten dzień, jak i przez cały weekend, jasielscy funkcjonariusze dbali o to, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Ich działania skupione były m.in. na egzekwowaniu od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązujących przepisów. Za zbyt szybką jazdę 15 kierowców straciło prawa jazdy.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych. Mimo ciągłych apeli policjantów o przestrzeganie określonych limitów prędkości, wielu kierowców często świadomie, wciąż decyduje się na łamanie przepisów.

Policjanci z jasielskiej drogówki również byli zaangażowani w ogólnopolskie działania, które zostały przeprowadzone 19 kwietnia br. Nie tylko w ten dzień, ale także przez cały weekend, funkcjonariusze egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

W ciągu trzech dni zatrzymali 15 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Najwyższy mandat w kwocie 5 tys. złotych otrzymał 26-latek, który w Nowym Żmigrodzie, na ul. Dukielskiej jechał oplem z prędkością 121 km/h. Kara była tak wysoka, ponieważ kierowca dopuścił się wykroczenia w ramach recydywy.

Z kolei w Osobnicy kierowca audi pędził z prędkością 119 km/h. 18-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych, a na jego kontro trafiło 14 punktów karnych. Warto dodać, że uprawnienia do kierowania uzyskał zaledwie pół roku temu.

KPP Jasło