wtorek, 6 czerwca, 2023

Budki zniknęły z rynku

0
Budki zniknęły z rynku
Udostępnij:

Drewniane budki zostały usunięte z jasielskiego rynku. Były wykorzystywane głównie w trakcie imprez. A tak cieszyły się niewielkim zainteresowaniem

 

Dwanaście drewnianych pawilonów zostały ustawione na rynku w czerwcu 2012 roku. Miasto zakupiło je w ramach projektu „Polsko-Słowacki Jarmark Pograniczna” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Słowacja. Każda o powierzchni 6 m kw. – Pawilony ustawiono na płycie rynku i wykorzystano je podczas pięciodniowego jarmarku. Po zakończeniu miały zostać zdemontowane i zabezpieczone do czasu ponownego ich użycia. W związku z brakiem miejsca na ich składowanie pawilony nie zostały zdemontowane. Pojawiło się również ryzyko postępującego niszczenia profili drewnianych przy kilkukrotnym montażu i demontażu pawilonów – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

W związku z tym podjęto decyzję o wynajmie części płyty rynku, na której stoją pawilony dla chętnych osób. Jednak zainteresowanie wynajmem budek było niewielkie. Przez większą część roku stały zamknięte. W sezonie letnim 2014 roku podpisano zaledwie pięć umów najmu na okres od jednego do trzech miesięcy. – Pawilony są wykorzystywane na potrzeby własnych przedsięwzięć tj. organizacji jarmarków rękodzieła przy okazji Dni Jasła oraz Dni Wina. Dodatkowo powierzchnia rynku, na której stoją pawilony jest okazjonalnie wynajmowana lub użyczana osobom, które nie prowadzą działalności stricte komercyjnej – wyjaśnia rzecznik jasielskiego magistratu.

W ostatnim czasie drewniane budki zniknęły z krajobrazu jasielskiego rynku. Tę kwestię podczas sesji Rady Miejskiej Jasła 22 stycznia br. poruszył radny Krzysztof Czeluśniak. – Budki nie zostały zlikwidowane. Były postawione tymczasowo na rynku. Ponieważ ten termin minął, byliśmy zmuszeni je usunąć do magazynu na terenie naszej jednostki. Jeżeli będzie taka potrzeba to będą ustawione tam, gdzie będą potrzebne – wyjaśnił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

M. Miśkiewicz

Tekst ukazał się w numerze 4 „Nowego Podkarpacia” z 28 stycznia br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj