wtorek, 21 maja, 2024

Cicha podwyżka dla wójta Czubika?

0
Cicha podwyżka dla wójta Czubika?
Udostępnij:

Po szumnie ogłaszanej obniżce pensji przyszła kolej na cichą podwyżkę. To tak się manipuluje opinią publiczną? – pyta nasz czytelnik i prosi redakcję o zainteresowanie się tematem.

 

Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec już w trakcie kampanii wyborczej deklarował, że obniży swoje wynagrodzenie do minimum. Słowa dotrzymał. Jego pensja zasadnicza ustalona została na poziomie najniższej pensji w widełkach płacowych dotyczących wójta gminy, czyli 4200 zł brutto. To o 1300 zł mniej od swojego poprzednika. Stwierdził wówczas, że nie przyszedł się dorobić, ale pracować na rzecz gminy, bo przez 30 lat był przedsiębiorcą i zdołał w tym czasie odłożyć pieniądze na godne życie.

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj: Zaciskanie pasa daje efekty

Od tamtego czasu minęły dwa lata. Niedawno, bo 21 października br. Rada Gminy Tarnowiec jednogłośnie podjęła uchwałę, na mocy której wynagrodzenia wójta Czubika wzrosło z łącznej kwoty 7540 zł do 9230 zł. Sprawa wywołała poruszenie wśród niektórych mieszkańców gminy. Zwrócili się do naszej redakcji o zainteresowanie się tematem i wyjaśnienie powodów podwyżki pensji wójta.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wójta Jana Czubika.

Oświadczam, iż nie zwracałem się do Rady Gminy ani do żadnego z Radnych Gminy Tarnowiec o podniesienie moich poborów. O zamiarze podniesienia mojej pensji zasadniczej z 4200 zł brutto do 5500 zł brutto dowiedziałem się podczas Sesji Rady Gminy. Zabierając w tej sprawie głos podczas Sesji Rady Gminy oświadczyłem, że jestem człowiekiem, który podtrzymuje swoje decyzje, tak też podtrzymuję moją decyzję z 2014 roku dotyczącą mojego uposażenia. Celem uniknięcia jakiegokolwiek wpływu mojej osoby na Radnych i umożliwienia im swobodnego zajęcia stanowiska, na czas dyskusji i podejmowania decyzji opuściłem posiedzenie Rady – poinformował nas wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik

Z tą samą sprawą zwróciliśmy się do przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec. Poniżej treść pisma jakie otrzymaliśmy.

pismo RG Tarnowiec Ewa Wawro