sobota, 13 lipca, 2024

Czerwiec na drogach powiatu jasielskiego

0
Czerwiec na drogach powiatu jasielskiego
Udostępnij:

W czerwcu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 10 wypadków i 47 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 33 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h (wśród nich dwóch, którzy jechali z prędkością 140 km/h). Funkcjonariusze zatrzymali także 25 kierujących pod wpływem alkoholu.

W czerwcu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w których 11 osób zostało rannych. Policjanci interweniowali także na miejscu 47 kolizji drogowych, dnotowali też 25 przypadków, kiedy kierujący pojazdami znajdowali się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze kontrolowali również prędkość pojazdów w miejscach niebezpiecznych. Łącznie zatrzymali 33 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Rekordzistami okazali się dwaj mężczyźni, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z autostradową prędkością. Pierwszy z nich, 31-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, w Nowym Żmigrodzie na drodze wojewódzkiej nr 993, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 140 km/h. Natomiast drugi mężczyzna, 36-letni mieszkaniec małopolski, na tym samym odcinku drogi jechał z prędkością 141 km/h.    

Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach policjanci ruchu drogowego jasielskiej komendy dbając o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili szereg działań, m.in. „Bezpieczny pieszy”, „Trzeźwy poranek” „ Łapki na kierownicę”, a także działania, ”Boże Ciało”.

KPP Jasło