poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Czy Jasło zyska centrum handlowe z wielosalowym kinem?

0
Czy Jasło zyska centrum handlowe z wielosalowym kinem?
Udostępnij:

 Czy jasielscy radni dadzą zielone światło planowanej budowie centrum handlowego Shopin Jasło. Jeśli ostatecznie „klepną” przyjecienowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła dla obszaru „Metzgera-Dworcowa”, to reszta zależeć będzie już od inwestora. Na razie trwa jednak procedura planistyczna.

 Uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP dla obszaru Metzgera-Dworcowa została przez RMJ podjęta na sesjach w ubiegłym miesiącu. Obecnie trwa procedura planistyczna. Wnioskodawcą zmiany planu, jako właściciel gruntu, jest PKS Jasło. Jeśli nowy plan zostanie przyjęty przez jasielskich radnych, a to może nastąpić najwcześniej za ok. 10 miesiecy, bo tyle potrwa procedura planistyczna, to zakrojona na szeroką skale inwestycja dostanie zielone światło.

Jak podaje portal propertynews.pl Centrum Handlowe Shopin budować w Jaśle o powierzchni 9,5 tys. metrów kwadratowych budować chce spółka Tower Investments. Miałoby tam być ponad 40 lokali na wynajem, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Największą atrakcją ma być jednak wielosalowe kino z nowoczesną technologią 2D i 3D. Dodatkowo parking na ponad 200 samochodów.

Budowa centrum handlowego ruszyć miałaby we wrześniu 2017 roku, a jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2018 roku.

/red/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj