sobota, 18 maja, 2024

W Szebniach znaleziono pociski możdzierzowe z II wojny światowej

0
W Szebniach znaleziono pociski możdzierzowe z II wojny światowej
Udostępnij:

Jasielscy policjanci po raz kolejny zabezpieczali miejsce znalezienia pocisków artyleryjskich z czasów wojny. W Szebniach właściciel prywatnej posesji podczas prac ziemnych przy nowo powstałym budynku, natknął się na amunicję z II Wojny Światowej. Policjanci objęli ten teren nadzorem do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Pod koniec listopada funkcjonariusze nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego z jasielskiej komendy, zostali skierowani do Szebni, gdzie na terenie prywatnej posesji odkopano pociski z II Wojny Światowej. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Wstępnie ustalili, że podczas prac ziemnych przy nowo powstałym budynku, właściciel wykopał kilka sztuk pocisków artyleryjskich. Miejsce to zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Żołnierze patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie po przybyciu na miejsce, odkopali łącznie 61 granatów moździerzowych kaliber 81 mm oraz 14 pocisków artyleryjskich kal. 74 mm. Zabezpieczona amunicja zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.  

KPP w Jaśle