poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Działania „Trzeźwy poranek”

0
Działania „Trzeźwy poranek”
Udostępnij:

W piątek na terenie powiatu jasielskiego policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 202 kierujących, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

„Trzeźwy poranek” to cykliczne działania policjantów, których podstawowym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego w działaniach brało udział 12 policjantów ruchu drogowego i 2 policjantów prewencji.

Funkcjonariusze od rana prowadzili kontrole w wyznaczonych punktach. W ramach prowadzonych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 202 kierowców. W dwóch przypadkach okazało się, że kierujący byli pod wpływem alkoholu.

W Błażkowej po godzinie 8, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierująca nim 24-letnia mieszkanka gminy Brzyska miała 0,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania stracił także 43-letni mieszkaniec gminy Dębowiec. Przed godziną 10, w Dębowcu kierował osobową kią. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,8 promila alkoholu. 

Kierujący wkrótce poniosą konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

pw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj