wtorek, 18 czerwca, 2024

Na czym polega praca w magazynie?

0
Na czym polega praca w magazynie?
Udostępnij:

Praca jako magazynier opiera się w dużej mierze na wysiłku fizycznym, ale nie każdy sprawdzi się na tego typu stanowisku. Trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i cechy. Na magazynierze spoczywa wiele obowiązków, odpowiada on za rozmaite procesy mające ścisły związek z funkcjonowaniem firmy. Niezbędne staje się bycie osobą elastyczną i dobrze zorganizowaną. Mogłoby się wydawać, że praca magazyniera jest mało interesująca, ale w praktyce można liczyć na dużą różnorodność zajęć do wykonania. Znaczenie ma także podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności.

Jaki jest zakres obowiązków magazyniera?

Magazynier zajmuje się między innymi przyjmowaniem dostaw towarów. Trzeba je wyładować z pojazdów ciężarowych przy użyciu odpowiednich maszyn. Konieczne staje się także umiejętne rozplanowanie całej przestrzeni, aby jak najlepiej rozmieszczać towary. Pracownik magazynowy czuwa nad właściwym układaniem poszczególnych produktów. Został on zatrudniony po to, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową. Rozkłada również towary, roznosi, oznacza, metkuje. Do jego zadań zalicza się przygotowywanie zamówień dla klientów. Sprawdza, czy są one zgodne z informacjami widniejącymi w fakturach. Istotne jest także pakowanie wszystkiego zgodnie z ustalonymi procedurami, to samo dotyczy znakowania przesyłek i ich adresowania. Trzeba również zająć się załadunkiem wszystkiego do pojazdów dostawczych. 

Magazynier musi mieć uprawnienia do obsługiwania różnych maszyn wykorzystywanych w miejscu pracy typu wózki widłowe. Konieczne staje się także regularne sprawdzanie stanów magazynowych, czy nie pojawiły się jakieś nieprawidłowości. Jeśli dojdzie do uszkodzenia produktu, to magazynier musi to zgłosić i zająć się usunięciem z hali magazynowej. Konieczne staje się także przeprowadzenie okresowej inwentaryzacja magazynu. Niezbędne jest ścisłe współpracowanie z pozostałymi działami firmy, przykładowo związanymi ze sprzedażą i logistyką. Trzeba być osobą sprawną fizycznie, uczciwą, komunikatywną. Niezbędne są zdolności logistyczne i umiejętność pracy zespołowej.

Ile zarabiają magazynierzy?

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem pracy na stanowisku magazyniera ze względu na ogromne zapotrzebowanie. Można wobec tego liczyć na duży wybór, wręcz przebierać w ogłoszeniach wystawionych przez małe firmy i duże przedsiębiorstwa. Na wysokość zarobków wpływa przede wszystkim lokalizacja, zakres obowiązków. Opinie o pracy na magazynie w Biedronce są zróżnicowane, co jest kwestią indywidualną każdego pracownika. Na ocenę wpływa wiele czynników typu atmosfera w pracy, zarobki, kontakt z przełożonymi, itd. 

Biedronka otworzyła niedawno nowe, 17. Centrum Dystrybucyjne, tym samym rozwijając stale swój system logistyczny. Firma zatrudnia magazynierów oraz różnych pracowników logistycznych. Mogą oni liczyć na zarobki wyższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę, co stanowi ogromny atut. Na korzyść pracy na magazynie w Biedronce przemawia stałe zatrudnienie, premie, liczne dodatki finansowe oraz rozmaite programy socjalne i szereg benefitów. Można do tego zaliczyć między innymi darmowe obiady, opiekę fizjoterapeuty czy kartę Multisport. 

artykuł sponsorowany