poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Nietrzeźwi za kierownicą

0
Nietrzeźwi za kierownicą
Udostępnij:

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec sześciu kierowców, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Rekordziści mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem czekają ich surowe konsekwencje.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także prowadzonych działań, których celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W miniony piątek na ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle, policjanci refertu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault megane. 23-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, był pod wyraźnym wpływem alkoholu, urządzenie wykazało w jego organizmie 1,2 promila.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w sobotę. Po godzinie 15, w Cieklinie policjanci skontrolowali trzeźwość młodego motorowerzysty. 24-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei po godzinie 17, mundurowi z jasielskiej drogówki w miejscowości Zarzecze, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata. W trakcie czynności od kierującego wyczuli alkohol. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po zakończonej interwencji około godz. 19.30 funkcjonariusze ponownie zostali skierowani do Zarzecza, tym razem w związku ze zdarzeniem drogowym. 22-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę quadem. W efekcie wywrócił się doznając obrażeń. Podczas badania na stan trzeźwości okazało się, że 22-latek jest pijany. Urządzenie wskazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. Na dodatek pojazd, którym kierował nie był ubezpieczony, a kierujący nim młody mężczyzna nie posiadał wymaganych przepisami uprawnień.  

W sobotę doszło także do ujęcia obywatelskiego. Około godziny 22, w Chrząstówce, trzej mieszkańcy Jasła ujęli kierowcę osobowego citroena. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Badania na alkometrze wskazały u 30-latka 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 1, na ulicy Sroczyńskiego w Jaśle, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę volkswagena polo. Także i u tego kierowcy badanie wykazało w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Postępowanie w tych sprawach prowadzi KPP Jasle. Zatrzymani niebawem staną przed Sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

KPP w Jaśle