niedziela, 24 września, 2023

Numery PESEL dla uchodźców z Ukrainy

0
Numery PESEL dla uchodźców z Ukrainy
UMJ
Udostępnij:

Uchodźcy, którzy przybyli bezpośrednio z Ukrainy do Polski po 24 lutego br. (włącznie), mogą składać wnioski o nadanie numeru PESEL, od środy – 16 marca.

Wnioski przyjmowane będą m.in. w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, w Wydziale Spraw Obywatelskich (pok. nr 3 – parter) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 – 14.00. Ważne: w urzędzie znajdować się będzie osoba, posługująca się językiem ukraińskim, która pomoże w wypełnieniu i złożeniu dokumentów. Wnioski w wersji papierowej dostępne są również na miejscu.

W pierwszych dniach rejestracji, wielu Ukraińców chce już załatwić sprawy związane z numerem PESEL. Znacznie wydłuża to czas oczekiwania, dlatego, aby uniknąć niepotrzebnych kolejek, prosimy o wcześniejsze umawianie się pod numerem telefonu: 13 44 86 337. Numer PESEL na wniosek obywateli UkrainyPobierz

Do wniosku, który trzeba złożyć osobiście, należy dołączyć fotografię o wym. 35x45mm (zdjęcia bezpłatnie można wykonać w zakładach fotograficznych na terenie Jasła). Podczas wizyty w urzędzie konieczny jest dokument, który potwierdzi tożsamość i dane, przedstawione we wniosku. W razie braku jakiegokolwiek dokumentu możliwe jest nadanie numeru PESEL na podstawie oświadczenia wnioskodawcy, złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Podczas składania wniosku pobierane będą odciski palców (z wyjątkiem dzieci do lat 12 oraz osób, od których pobranie odcisków palców jest fizycznie niemożliwe).

Składając wniosek warto podać swój adres mailowy i numer telefonu oraz wyrazić zgodę na założenie profilu zaufanego. Profil ułatwi dostęp do szeregu usług oraz załatwiania różnych formalności przez internet (np. wniosku o świadczenia pieniężne).

Dodatkowe informacje, Wydział Spraw Obywatelskich, pod nr tel. 13 44 86 337.

UMJ

NAJNOWSZE

POPULARNE