wtorek, 18 czerwca, 2024

„O bezpieczeństwie podczas wakacji”

0
„O bezpieczeństwie podczas wakacji”
Udostępnij:

Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo młodzieży wypoczywającej na terenie powiatu jasielskiego, przeprowadzili kolejne działania profilaktyczne. W miniony czwartek w ośrodku Caritasu w Kotani, mundurowi spotkali się z uczestnikami kolonii. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci przypominali dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku.

W ubiegłym tygodniu st. sierż. Barbara Pawłowska oraz st. asp. Robert Zoła, realizowali na terenie gminy Nowy Żmigród założenia ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej w kwietniu przez Mariusza Błaszczaka Ministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze odwiedzili młodzież przebywającą na kolonii w miejscowości Kotań.

Wizyta ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W spotkaniu z policjantami uczestniczyło blisko 70 osób. Mundurowi odpowiadali na pytania i udzielali informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, apelowali o rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą czy np. kontaktu z obcym jak również z agresywnym zwierzętami. Wskazali na zagrożenia związane z przyjmowaniem różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, a zwłaszcza dopalaczy. Funkcjonariusze opowiedzieli o negatywnym wpływie zażywania nielegalnych środków. Chętni mogli założyć alkogogle służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.

Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała ulotki i foldery informacyjne, zawierające porady na temat bezpieczeństwa, a także wykonano pamiątkowe zdjęcie.  

sp2 sp3

KPP w Jaśle