środa, 1 lutego, 2023

Debata społeczna z seniorami w Kołaczycach

0
Debata społeczna z seniorami w Kołaczycach
Udostępnij:

Jasielscy policjanci realizując założenia programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”, w ramach cyklu spotkań ze społecznością lokalną pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Wczoraj w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach przestrzegali mieszkańców gminy Kołaczyce przed różnego rodzaju przestępstwami i zagrożeniami.

Wczoraj po południu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach, policjanci na czele z komendantem powiatowym Policji w Jaśle nadkom. Jackiem Krzyżakiem spotkali się z mieszkańcami gminy Kołaczyce w ramach zorganizowanej debaty społecznej. W spotkaniu tym uczestniczyła także burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha.  

Podczas debaty mundurowi omówili wiele istotnych problemów, z którymi osoby starsze mogą się borykać. Z seniorami rozmawiano głównie o działalności przestępców. Policjanci na przykładach omówili najbardziej popularne metody działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na hydraulika”, „na pracownika spółdzielni” itp. Funkcjonariusze poinstruowali również seniorów, jak należy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Otrzymali także broszury i ulotki informacyjne. 

Na zakończenie prelekcji, w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu rogowego, policjanci rozdali uczestnikom debaty odblaskowe opaski ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle.

pw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj