poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Ola Antas stawia na talent i osobowość

0
Ola Antas stawia na talent i osobowość
Udostępnij:

Aleksandra Antas odpadła niedawno z programu Top Model 3. Mimo, że nie wygrała programu, otrzymuje ciekawe propozycje dla modelek i zyskała wielu nowych fanów.

Ola zajmuje się modelingiem od 2010 roku, jednak dopiero program Top Model, otworzył jej drzwi do agencji modelek. Nie wszyscy wiedzą jednak, że oprócz zainteresowań show-biznesem, Ola pisze również opowiadania, współtworzy szkolną gazetkę i interesuje się aktorstwem.

Kulisy Top Model

Mimo, że młoda modelka wie, kto będzie w finale programu, na bieżąco śledzi losy koleżanek. Interesują ją wypowiedzi koleżanek i to, jak się zaprezentują na sesjach.

O prowadzącej Top Model, Joannie Krupie, wypowiada się w samych superlatywach.

– Joanna to bardzo ciepła osoba. Nie poznałam jej zbyt dobrze, ale napewno z całego jury ona wydawała się mi najbardziej ludzka. Jest naturalna w swoim zachowaniu i w tym, co robi. Nie gra przed kamerami. Po prostu jest sobą – mówi Ola.

Jak przyznaje była uczestniczka programu, najwięcej czasu na charakteryzacji spędziła w czasie nagrywania czołówki.

– Codzienny makijaż zajmuje mi średnio 3 minuty. Na planie Top Model, na sam makijaż trzeba było zarezerwować sobie kwadrans. Oczywiście samo oczekiwanie na swoją kolej trwało znacznie dłużej. Pamiętam, że najbardziej wyczerpujące było przygotowanie się do nagrania wejściówki programu – wspomina.

Dziewiętnastolatka przyznaje, że miałaby dylemat przy sesji rozbieranej. Nie wie, czy w małym mieście byłaby zrozumiana i dobrze odebrana. Opinia szkoły, rodziny, czy znajomych jest dla niej ważna.

– Ten temat cały czas stanowił dla mnie problem – mówi. – Wiadomo, że modelka pozuje czasami do aktów. Chciałabym zrobić karierę, ale nie za wszelką cenę. Stawiam na osobowość i talent.

Top Model to show, które pokazuje prywatne życie dziewczyn. Obnaża ich słabości, wytyka błędy. Czasem uczestniczki programu przedstawiane są w niekorzystnym świetle.

– W ostatnim odcinku programu, w którym brałam udział wyglądało tak, jakbym była bardzo kłótliwa i w ogóle niesympatyczna, chociaż to nie prawda – wyjaśnia Ola. – Ta kłótnia z Asią była na prawdę o głupstwo – o szklankę. Asia chciała ją umyć ręcznie, a ja w zmywarce. Asia była już wcześniej podenerwowana i tak jakoś wyszło. Ja tylko odpowiadałam na jej głupie zaczepki. Sen, niekiedy po 2-3 godziny dziennie, ciągłe oczekiwanie i życie w napięciu są bardzo stresujące. Słabsze dziewczyny mogą mieć z tym problem. Wydaje mi się, że ja mam dość silny charakter. Dla mnie to była jedna taka sytuacja. Reszta to pozory stwarzane przez telewizję. Materiał został tak zmontowany.

 Artystyczna dusza

Ola interesuje się fantastyką odkąd sięgnęła po Harrego Pottera. Pisze opowiadania, które zamieszcza w internecie oraz artykuły do szkolnej gazetki w I LO w Jaśle – „Oculus”. Interesują ją książki Anny Rice i mroczne historie wampirów.

– Lubię klasykę – mówi Ola. – Wolę przeczytać „Drakulę” Stokera z XIX wieku, niż oglądnąć film o wampirach, którzy świecą jak dyskotekowa kula. Takie udziwnienia bardzo mnie zniechęcają.

Plany na przyszłość

Ola za dwa tygodnie przystąpi do matury. Jest w klasie humanistycznej, więc na egzaminie dojrzałości będzie zdawać rozszerzony język polski i historię (na poziomie podstawowym).

– Muszę przyznać, że mam lekki stres przedmaturalny – mówi Ola. – Z matematyki i języka angielskiego wiem, że sobie poradzę. Obawiam się natomiast części humanistycznej. To pewien paradoks – dodaje.

Swą przyszłość jaślanka, wiąże z modelingiem i aktorstwem. Po maturze planuje zdawać do szkoły teatralnej.

– Jeśli nie będę mieć szczęścia, oczywiście nie zrezygnuję z marzeń – mówi. Być może podejmę jakieś studia humanistyczne, żeby nie tracić roku, lub pójdę na warsztaty teatralne. Potem spróbuję znowu.

Młoda modelka wakacje planuje spędzić nad morzem. Wybiera się także na kilkudniową pielgrzymkę na kalwarię pacławską.

– Jestem patriotką i katoliczką – mówi z dumą Ola. – Jeśli komuś się to nie podoba, to jego problem. Lubię krytykę, ale konstruktywną. Taką, która uczy mnie nowych rzeczy. Nie znoszę natomiast obelg w moim kierunku, tylko dlatego, że mam takie, a nie inne przekonania, wyznaję takie, a nie inne wartości.

Uczestniczka tegorocznej edycji Top Model przyznaje, że chętnie włączyłaby się do akcji krwiodawstwa.

– Zawsze chciałabym oddawać krew, bo to szczytny cel, który może pomóc wielu osobom. Niestety, żeby to zrobić musiałabym przytyć z 10 kg, a nawet gdybym chciała nie dam rady. Nie ograniczam się z jedzeniem, ale zawsze, gdy mam stres, jak teraz przed maturą – tracę apetyt – przyznaje Aleksandra.

Ola ma wielu fanów. Zdarza się, że ludzie zaczepiają ją na ulicy. Nastolatka lubi spotykać się ze swoimi czytelnikami i poznawać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Codziennie na facebooku odpowiada na pytania zainteresowanych jej życiem osób.

Aneta Dzik

{gallery}galerie/ola_antas{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj