wtorek, 21 maja, 2024

Ostrzeżenie! Poziomy wód w rzekach są coraz groźniejsze!

0
Ostrzeżenie! Poziomy wód w rzekach są coraz groźniejsze!
Udostępnij:

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły od wczesnych godzin porannych, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że nastąpiło podniesienie poziomu wody na rzece Wisłoce, Jasiołce i Ropie. Miejscami zostały przekroczone stany ostrzegawcze z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. Powyższa sytuacja może spowodować, że wody powodziowe wystąpią z koryt rzecznych, natomiast pozostaną w międzywale. O zagrożeniu na terenie powiatu jasielskiego informuje także starosta jasielski.

Zbiornik Klimkówka na chwilę obecną posiada rezerwę powodziową w wysokości 10 mln m3. Średni dopływ do zbiornika wynosi ok. 25 m3/s, odpływ 4 m3/s. Wskazany odpływ dla obecnej sytuacji jest wartością bezpieczną dla Miasta Jasła.

 

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle (MCZK) prowadzi całodobowy dyżur na potrzeby zarządzania kryzysowego (nr tel. 13 448 63 48). Ponadto wykonywane są zadania przewidziane do realizacji w ramach Planu Operacyjnego ochrony przed powodzią dla Miasta Jasła, mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla mieszkańców naszego miasta.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o zastosowanie się do wszelkich poleceń, komunikatów oraz informacji przekazywanych drogą elektroniczną, poprzez system SMS – Alert oraz megafony, a wydawane przez MCZK i pozostałe służby.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

zarzadzenie powodziowe