poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Pijany gość weselny zabrał samochód członka orkiestry

0
Pijany gość weselny zabrał samochód członka orkiestry
Udostępnij:

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali pijanego 25-latka, którzy podczas przyjęcia weselnego zabrał samochód jednemu z członków zespołu muzycznego. Przejażdżkę zakończył w przydrożnym rowie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie gminy Nowy Żmigród. Około godziny 6 dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym osobowym fiatem, który wjechał do rowu. 

Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród w nocy z 30/31 lipca uczestniczył w przyjęciu weselnym w Kątach. W trakcie weselnej zabawy mężczyzna wykorzystał nieuwagę jednego z członków zespołu muzycznego i zabrał mu kluczyki do stojącego na parkingu fiata. Kiedy właściciel zorientował się, że nie ma przy sobie kluczy do samochodu, wrócił do domu po zapasowe. Wtedy 25-latek wsiadł do fiata i wybrał się na przejażdżkę po drogach gminy Nowy Żmigród. Z relacji świadków wynika, że na drodze powiatowej w Tokach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nie doznał obrażeń.

Jak się okazało, 25-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie za zabór cudzego pojazdu i jego krótkotrwałe użycie, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do przedstawionych zarzutów. Policjanci ustalili także, że mężczyzna był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

KPP Jasło