sobota, 4 lutego, 2023

Pociągi do Zagórza znów będą jeździć

0
Pociągi do Zagórza znów będą jeździć
Udostępnij:

PKP Intercity ogłosiły, iż przywrócą połączenie kolejowe z Rzeszowa do Zagórza przez Jasło. – Nasze działania na rzecz przywrócenia Bieszczadom kolei przynoszą pierwsze pozytywne efekty – mówi Tomasz Poręba. 

W ubiegłą sobotę w Zagórzu z inicjatywy europosła Tomasza Poręby i posła Bogdana Rzońcy odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o przyszłości połączeń z Zagórza do Łupkowa i Krościenka. Wzięli w nim udział politycy, samorządowcy, kolejarze i związkowcy. Uczestnicy spotkania wielokrotnie podkreślali konieczność przywrócenia ww. połączeń kolejowych. 

Tymczasem wczoraj pojawiła się informacja o tym, iż PKP Intercity zamierza przywrócić szereg połączeń, w tym m.in. z Rzeszowa do Zagórza przez Jasło.

Nasze działania na rzecz przywrócenia Bieszczadom kolei przynoszą pierwsze pozytywne efekty – komentuje Tomasz Poręba. – Przywrócenie połączeń z Zagórza to bardzo dobra wiadomość. Kolej stanowi najważniejszą dziedzinę transportu i musimy zrobić wszystko, aby w przyszłości doszło do modernizacji tej linii. Trudno wyobrazić sobie rozwój Bieszczad bez nowoczesnego szlaku kolejowego – dodaje europoseł PiS. Zdaniem Poręby bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować.

Katarzyna Ochman 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj