niedziela, 29 stycznia, 2023

Podsumowanie działań – ,,Trzeźwy poranek” – na terenie powiatu jasielskiego

0
Podsumowanie działań – ,,Trzeźwy poranek” – na terenie powiatu jasielskiego
Udostępnij:

Policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali dzisiaj działania pn. „Trzeźwy poranek”. W efekcie, w trakcie służby, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących i zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód, będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo wielu apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 802 kierujących. W efekcie około godziny 8, w miejscowości Harklowa ujawnili kierującego, który prowadził samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu  we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj