sobota, 18 maja, 2024

Podsumowanie działań – ,,Trzeźwy poranek” – na terenie powiatu jasielskiego

0
Podsumowanie działań – ,,Trzeźwy poranek” – na terenie powiatu jasielskiego
Udostępnij:

Policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali dzisiaj działania pn. „Trzeźwy poranek”. W efekcie, w trakcie służby, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących i zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się prowadzić samochód, będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem realizowanego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Pomimo wielu apeli, policjanci nadal ujawniają osoby, które decydują się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 802 kierujących. W efekcie około godziny 8, w miejscowości Harklowa ujawnili kierującego, który prowadził samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu  we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny.

KPP Jasło