niedziela, 14 kwietnia, 2024

Wypadek w Kątach z udziałem nietrzeźwego kierującego

0
Wypadek w Kątach z udziałem nietrzeźwego kierującego
Udostępnij:

Policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w sobotę w Kątach. 20-letni kierowca osobowego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 992, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Kąty. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kilkanaście minut po północy, 20-latek kierujący volkswagenem, jadąc drogą wojewódzką w kierunku Nowego Żmigrodu, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad
samochodem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.

Mundurowi wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 20-latka okazało się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z
dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich- widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, żeby reagować i w razie potrzeby natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

fot.KPP Jasło
fot.KPP Jasło

KPP Jasło