środa, 19 czerwca, 2024

Ruch wahadłowy dla samochodów do 3,5 tony na remontowanym wiadukcie

0
Ruch wahadłowy dla samochodów do 3,5 tony na remontowanym wiadukcie
Udostępnij:

Od soboty, 27 sierpnia, pojazdy o tonażu do 3,5 tony będą mogły poruszać się po DK28, nad remontowanym wiaduktem kolejowym w Jaśle.

W związku z remontem wiaduktu nad linią kolejową, od poniedziałku 8 sierpnia br., zamknięty dla ruchu został odcinek DK28 od skrzyżowania ulic 3 Maja i Metzgera do skrzyżowania z ulicą Kolejową w Jaśle.

Mogą poruszać się nim jedynie autobusy, pojazdy służb ratunkowych, policji, straży miejskiej i taksówek oraz samochody dojeżdżające do posesji zlokalizowanych przy ul. 3 Maja nr 44-62. Pozostałe pojazdy muszą korzystać z objazdów, co powoduje duże zatory i utrudnienia w ruchu.

Aby rozwiązać tę sytuację, Starosta Jasielski Adam Pawluś zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu w taki sposób, aby na przedmiotowym odcinku uruchomić ruch wahadłowy dla samochodów do 3,5 tony.

Według uzyskanych informacji, już jutro do ruchu dopuszczone zostaną pojazdy o tonażu do 3,5 t.

Ruch odbywać się będzie wahadłowo, na jezdni zawężonej do jednego pasa ruchu i sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Zostanie też oddzielony od miejsca robót za pomocą betonowych barier ochronnych i tablic kierujących. Na zwężonym odcinku zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości.

Dziękujemy GDDKiA za przychylenie się do wniosku Starosty Jasielskiego i dopuszczenie do ruchu pojazdów na remontowanym wiadukcie. W znacznym stopniu rozwiąże to problemy komunikacyjne w Jaśle.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na obowiązujące oznakowanie. 

SPJ