środa, 30 listopada, 2022

Stypendia burmistrza miasta Jasła dla wybitnie zdolnych uczniów!

0
Stypendia burmistrza miasta Jasła dla wybitnie zdolnych uczniów!
Udostępnij:

Najzdolniejsi uczniowie odebrali wczoraj od burmistrza miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego stypendia za wysokie wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia jednokierunkowe.

Stypendia burmistrza miasta Jasła w tym roku zostały przyznane w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży jakie uchwaliła rada miasta Jasła. Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za wybitne i jednokierunkowe osiągnięcia uzdolnionej młodzieży. Przyznaliśmy stypendia dla gimnazjalistów za średnią ocen co najmniej 5,4. Natomiast w kategorii szkół podstawowych za średnią 5,6 – mówiła Aleksandra Dacyl, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle.

Burmistrz miasta nagrodził tych, którzy zasłużyli sobie na to swoją rzetelną pracą. Stypendia są nie tylko wyróżnieniem, ale również i motywacją do kolejnych osiągnięć. Podczas spotkania Czernecki podkreślał jak ważne jest wybranie właściwej drogi dalszego kształcenia.

Kiedy będziecie już wiedzieć co chcecie w życiu robić, zdobywanie wiedzy stanie się przyjemnością, a nie tylko ciężkim obowiązkiem. Pamiętajcie, by przy wyborze kierunku nie robić czegoś wbrew sobie. Trzeba znaleźć własną ścieżkę, którą chce się podążać – mówił Czernecki.

Stypendia otrzymali:

Uczniowie szkół podstawowych – za wyniki w nauce: Martyna Jarecka, Julia Dołęga, Adam Głąb, Olga Błażowska, Kacper Opiela, Jan Wojtan, Szymon Stasiowski, Tomasz Mrówka, Natalia Leputa, Karol Haberek; za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe: Alan Ciborowski, Diana Pięta, Katarzyna Kolbusz, Michał Babiarz, Paulina Górniak.

Uczniowie z gimnazjum – za wyniki w nauce: Anna Kalisz, Aleksandra Gonera, Anna Dyląg, Monika Gicala, Klaudia Dziuba, Aleksandra Forystek, Ilona Tomkowicz, Aleksandra Szprucińska, Aleksandra Pierz, Katarzyna Bolek, Aleksandra Mroszczyk, Mateusz Mikrut, Agnieszka Radoń, Bartosz Śliwa, Liliana Dyląg, Anna Zając, Izabela Piątek, Aleksandra Kwast i Grzegorz Marchewka; za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe: Joanna Nocula, Jakub Wróbel, Magdalena Tomkiewicz i Paulina Pietrusza.  

W sezonie 2012/2013 uczęszczałem do Szkoły Podstawowej nr. 2 w Jaśle. Stypendium otrzymałem za moje osiągnięcia sportowe. Na mistrzostwach młodzików w Berlinie, w pływaniu zająłem dwa pierwsze miejsca, dwa medale srebrny i brązowy zdobyłem w Mistrzostwach w Zakopanem, w narciarstwie biegowym. Również w Tomaszowie Lubelskim zająłem drugie miejsce, więc jestem zadowolony ze swoich wyników. Pieniądze ze stypendium zostawię na przyszłe lata i dalsze kształcenie – mówił Alan Ciborowski, jeden z uczniów.

Stypendium dostałam za wysokie wyniki w nauce, uzyskując najwyższą średnią 5,75. W tym roku będę uczęszczać do Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Otrzymane stypendium przeznaczę na materiały do dalszej nauki i dalszego kształcenia – mówiła Olga Błażowska, uczennica.

Stypendia przyznane zostały w ramach programu wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży, którego celem jest promowanie sukcesów uczniów i zachęcenie do zdobywania dalszych osiągnięć.

Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza rodzicom. Jednocześnie dziękuję Panu burmistrzowi za działania, które dodają nam skrzydeł i które promują utalentowaną młodzież – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Grażyna Idzik.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Weronika Samborska
fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/stypendia2013{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj