wtorek, 18 czerwca, 2024

Tarkett inwestuje w linię produkcyjną w Jaśle. Będą nowe miejsca pracy!

0
Tarkett inwestuje w linię produkcyjną w Jaśle.  Będą nowe miejsca pracy!
Udostępnij:

Firma Tarkett, światowy lider nowatorskich i zrównoważonych rozwiązań dla podłóg i nawierzchni sportowych, otworzy do końca 2016 roku nową, innowacyjną linię produkcyjną w swojej fabryce w Jaśle. Inwestycja przyniesie regionowi w sumie 130 nowych miejsc pracy, z czego połowa już została zatrudniona.
Rozbudowa fabryki w Polsce umożliwi spółce zwiększenie produkcji w Europie w sektorze LVT (z ang. Luxury Vinyl Tiles, luksusowe płytki winylowe), obecnie najszybciej rozwijającym się segmencie przemysłu podłogowego w Europie. LVT to najwyższej jakości płytki i panele modułowe przeznaczone dla obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

Firma Tarkett posiada już trzy zakłady LVT: we Francji, Luksemburgu i w Niemczech. Nowa, czwarta fabryka zlokalizowana w Polsce powstała w wyniku rozbudowy i modernizacji Jasielskich Zakładów Wykładzin, które zostały zakupione przez firmę Tarkett w maju 2014 roku. Wartość transakcji wyniosła blisko 92 mln złotych.

Obecnie, fabryka w Jaśle znajduje się po gruntownej rozbudowie i modernizacji. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało ją za jeden z najbardziej innowacyjnych i konkurencyjnych zakładów produkcyjnych w Polsce. Zastosowana w niej technologia produkcji nowego wyrobu LVT Click jest wydajna i przyjazna dla środowiska dzięki niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) oraz bezftalanowych materiałów w 100 proc. nadających się do ponownego przetworzenia.

– Ta znacząca inwestycja w naszym zakładzie produkcyjnym w Polsce wprowadza nowatorską technologię, która podniesie poziom jakości naszych produktów i zarazem, co najważniejsze, usług dla naszych klientów. Odegra to kluczową rolę w rozwoju i dostawie naszej kolekcji LVT w Europie – ocenia Remco Teulings, Prezes EMEA, Grupy Tarkett. – Zaangażowaliśmy się w budowę tego sukcesu w celu zaspokajania potrzeb naszych klientów – dodaje prezes.

Jakie były powody decyzji o lokalizacji nowej linii produkcyjnej w Jaśle? Zdaniem przedstawicieli firmy pomogły w tym kluczowe czynniki: dobra infrastruktura, korzystna lokalizacja i wykwalifikowana kadra. Lokalne władze liczą na korzystny wpływy inwestycji dla regionu. – Bardzo cenimy obecność firmy Tarkett w Jaśle. Oczekujemy, że dalszy dynamiczny rozwój zakładu przyniesie korzyści mieszkańcom, działającym tu podmiotom i organizacjom – przyznaje Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Już dziś zakład Tarkett w Jaśle zatrudnia blisko 240 osób. Rozbudowa inwestycji przyniesie w sumie 130 kolejnych miejsc zatrudnienia: 70 nowych osób już pracuje w fabryce, w najbliższym czasie zakład przyjmie następnych 60 pracowników. Jasielska fabryka specjalizuje się w produkcji podłóg winylowych na rynek krajowy i zagraniczny (eksport stanowi ok. 60 proc.). Drugi zakład Tarkett w Polsce – fabryka w Orzechowie (woj. wielkopolskie) – produkuje podłogi drewniane.

Tarkett Jaslo 2  - online

Produkty przyjazne dla środowiska

Linia LVT firmy Tarkett została stworzona, by spełnić najwyższe standardy środowiskowe zgodnie z wizją firmy, a także, by wytworzyć produkty mające pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie. Wszystkie kolekcje LVT firmy Tarkett produkowane są w bez użycia ftalanów, oparte na alternatywnych plastyfikatorach i zaprojektowane tak, aby całkowita emisja lotnych związków organicznych (TVOC) była od 10 do 100 razy niższa od najsurowszych standardów europejskich. Gwarantuje to dobrą jakość powietrza i zdrowy klimat wewnętrzny pomieszczeń. Wraz ze swymi produktami LVT, firma Tarkett dąży do zminimalizowania wpływu na środowisko naturalne.

Dzięki szerokiej gamie deseni inspirowanych przyrodą i wiodącymi trendami wzorniczymi, luksusowe płytki winylowe Tarkett zapewniają najwyższe parametry użytkowe oraz elastyczność w tworzeniu wzorów i wyrafinowany wygląd. Dostępna w dwóch wersjach, płytek i paneli kolekcja jest idealna do zastosowań komercyjnych, takich jak sklepy, sieci handlowe, hotelarstwo, biura, oraz mieszkaniowych, co daje architektom i projektantom możliwości tworzenia atrakcyjnych wnętrz. Tarkett oferuje LVT w trzech liniach: Starfloor, iD Essential oraz iD Inspiration. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę: www.flooristhenewplayground.tarkett.pl

O firmie Tarkett

Przy sprzedaży netto wynoszącej w 2015 roku 2,7 miliarda EURO, firma Tarkett jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla podłóg i nawierzchni sportowych. Oferuje szeroki wachlarz produktów obejmujący wykładziny winylowe, linoleum, podłogi drewniane i laminowane oraz wykładziny dywanowe, obsługuje klientów w ponad 100 krajach z całego świata. Zatrudnia 12.000 pracowników i 34 zakłady produkcyjne, sprzedaje 1,3 miliona metrów kwadratowych podłóg dziennie dla segmentów służby zdrowia, szkolnictwa, biur, hoteli, sklepów, obiektów sportowych oraz do mieszkań. Grupa Tarkett jest zaangażowana w zrównoważony rozwój, wprowadziła strategię eko-innowacji oraz promuje gospodarkę cyrkulacyjną. Firma Tarkett znajduje się na liście Euronext Paris (compartment A, ticker TKTT, ISIN: FR0004188670). www.tarkett.com