piątek, 2 grudnia, 2022

Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu na ulicach: Kołłątaja i 3-go Maja

0
Uwaga kierowcy, utrudnienia w ruchu na ulicach: Kołłątaja i 3-go Maja
Udostępnij:

Od 8 do 17 grudnia na ulicach 3-go Maja i Kołłątaja będą występowały ograniczenia i utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym. Związane jest to z przebudową ulic i rozpoczynającymi się pracami bitumicznymi. Prace prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych, po to by w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia w ruchu drogowym. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość mieszkańców przyległych ulic ze względu na podwyższony hałas nocą.

Poniżej zamieszczamy harmonogram prac przekazany przez wykonawcę zadania firmę STRABAG Sp. z o.o., przy czym może się zdarzyć, że terminy prac mogą ulec zmianie, ze względu na pogodę oraz nieprzewidziane czynniki losowe.

8-9 grudnia – pora dzienna od godz. 8.00 do 17.00 lub ciągła dzień + część nocy z 8 na 9.12

Frezowanie nawierzchni na ul. Kołłątaja i 3-go Maja. Frezarka szer. 2m, prace postępujące (liniowe) połówkami jezdni: w pierwszym etapie odcinek od ronda Steinhausa do skrzyżowania z ulicą Chopina (razem z frezowaniem wlotami/wylotów dróg bocznych), w drugim etapie od skrzyżowania z ul. Chopina do zatoki autobusowej za skrzyżowaniem z ul. Baczyńskiego (razem z frezowaniem wlotami/wylotów dróg bocznych).

10 grudnia – noc od godz. 18.00 do 02.00

Rozkładanie masy bitumicznej warstwy wiążącej na ulicy Kołłątaja i 3-go Maja (robota postępująca, liniowa). Połówkowe zamknięcie jezdni od krawędzi do osi, najpierw strona lewa, później prawa patrząc od ul. Kołłątaja (odcinek od ronda Steinhausa do skrzyżowania z ul. Chopina).

11 grudnia noc od godz. 18.00 do 03.00

Rozkładanie masy bitumicznej warstwy wiążącej na ulicy 3-go Maja (robota postępująca, liniowa). Połówkowe zamknięcie jezdni od krawędzi do osi, najpierw strona lewa, później prawa (odcinek od skrzyżowania z ul. Chopina do zatoki autobusowej za skrzyżowaniem z ul. Baczyńskiego).

14 grudnia noc od godz. 18.00 do 02.00

Rozkładanie masy bitumicznej warstwy ścieralnej na ulicy Kołłątaja i 3-go Maja (robota postępująca, liniowa). Połówkowe zamknięcie jezdni od krawędzi do osi, najpierw strona lewa, później prawa patrząc od ul. Kołłątaja (odcinek od ronda Steinhausa do skrzyżowania z ul. Chopina).

15 grudnia noc od godz. 18.00 do 03.00

Rozkładanie masy bitumicznej warstwy ścieralnej na ulicy 3-go Maja (robota postępująca, liniowa) Połówkowe zamknięcie jezdni od krawędzi do osi, najpierw strona lewa, później prawa patrząc od ul. Kołłątaja (odcinek od skrzyżowania z ul. Chopina do zatoki autobusowej za skrzyżowaniem z ul. Baczyńskiego.).

16-17 grudnia noc od godz. 18.00 do 02.00

Zjazdy publiczne i indywidualne bitumiczne z masy:

 • Skrzyżowanie 3maja/Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 • Zjazd do bloku nr. 34,37,33
 • Szerokie skrzyżowanie 3maja/Wincentego Pola
 • Skrzyżowanie 3maja/Dworcowa
 • 3 wjazdy do 3 posesji w obrębie numeru 24, 24A
 • Skrzyżowanie 3maja/1 maja
 • Wjazd do 3 posesji w obrębie numeru 24, 24A
 • Wjazd do 3 posesji w obrębie numeru 15, 17
 • Skrzyżowanie 3maja/Fryderyka Chopina
 • Skrzyżowanie 3maja/Ducala
 • Skrzyżowanie Kołłątaja/3maja/Stanisława Staszica
 • Skrzyżowanie Kołłątaja/Czackiego
 • Skrzyżowanie Kołłątaja/Jana III Sobieskiego
 • Skrzyżowanie Kołłątaja/Adama Asnyka

Przypominamy, że wartość inwestycji wynosi: 2 mln 390 tys. zł, w tym dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych 1,2 mln zł. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do nowego oznakowania.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj