czwartek, 23 marca, 2023

Strach się bać, co będzie dalej!

3
Strach się bać, co będzie dalej!
Ewa Wawro, red nacz. TJ
Udostępnij:

Aż chce się zaśpiewać : „co ja tutaj robię?”, „ co my tutaj robimy?”! Hipokryzja dawno już sięgnęła zenitu, a i tak nikt nic sobie z tego nie robi. Jakże to przykre!

Na każdym kroku PiS pokazuje nam „kto tu teraz rządzi”, na każdym kroku i na każdym szczeblu rządowym i samorządowym coraz śmielej i brutalniej wchodzi do zakładów pracy. Jeszcze trochę i wejdą nam do prywatnego życia. I wcale nie trzeba będzie długo czekać, już skłócili ze sobą naród, już wprowadzili cenzurę w mediach państwowych, a teraz zrobią to skutecznie w mediach prywatnych.  Po tym jak Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press,  które jest właścicielem ponad 120 tygodników regionalnych i 20 lokalnych dzienników, możemy się spodziewać, że niewygodnych dla obecnie rządzących w Polsce informacji w tych mediach już nie będzie.  Dziennikarską rzetelność zje w nich cenzura, etykę zawodową przesłoni obiecana premia albo strach przed utratą pracy. W mediach lokalnych cenzury już i tak nie brakowało, takiej nie wprost, ale ukrytej, bardziej ze strachu przed konsekwencjami, które może będą może nie, ale po co się narażać, skoro i tak to nic nam nie da, a może zaszkodzić.

A to wszystko dzieje się za naszym przyzwoleniem, za naszą niemą zgodą.  Za naszym przyzwoleniem tracimy swoją tożsamość, ideały praworządność, opinię w świecie.

A na naszym, jasielskim podwórku jest inaczej? Wystarczy zobaczyć co dzieje się chociażby na sesjach w powiecie, co dzieje się w szkołach, w szpitalu, wszędzie tam, gdzie PiS ma jakieś przełożenie. Nie mogę zrozumieć tego, a tym bardziej się z tym pogodzić, że myślący inteligentni ludzie robią z siebie kukły i marionetki sterowane „dyscypliną klubową PiS”. Co za obłuda i hipokryzja! A może strach? Tylko przed czym? Pewnie przed wyrzuceniem z klubu, bo to by im odebrało pseudo „moc sprawczą”. Diety raczej nie odbierze, choć w pisowskim wydaniu wszystko jest możliwe, czego przykładem jest kuriozalna uchwała odbierająca mandat radnej z przeciwnego obozu. A może to przez wstyd, przed tym, że głosując za prawem i prawdą powiedzą jednoczenie prawdę o formacji, do której należą?

Ostatnia sesja RPJ i z głupia frant wychodzi znowu „pisowska” logika i poddańczość. Przyjmujemy protokół z wcześniejszych obrad, które przecież były transmitowane na żywo, a teraz można je obejrzeć w każdej, ale to w każdej chwili, bo nagranie jest dostępne w necie. I co z tego, że w protokole jest co innego niż na nagraniu można zobaczyć? Jak PiS mówi, że białe jest czarne, to tak jest i już, a jak nawet nie jest to o i tak przegłosujemy, że jest.  Kropka!

Strach się bać, co będzie dalej!

Ewa Wawro
redaktor naczelna portalu Twoje Jasło

Artykuły powiązane:

PiS „obdziera” radną Dorotę Woźniak z dorobku życiowego

Dlaczego radna Dorota Woźniak jest dla PiS tak niewygodna?

Starosta jasielski powinien przeprosić społeczeństwo, bo ma naprawdę za co!

Orlen przejmuje Polska Press. Da mu to dostęp do 17 mln czytelników

3 KOMENTARZE

  1. „Jeszcze trochę i wejdą nam do prywatnego życia”? Październikowe orzeczenie TK w sprawie aborcji jest dokładnie takim wejściem do prywatnego życia. Jak widzisz na moim zdjęciu profilowym popieram protest kobiet. Wprawdzie kwestie aborcyjne mnie nie dotyczą i mam nadzieję, że nie będą dotyczyły nikogo z młodzieżowej części mojej rodziny, to jednak orzeczeniu TK sprzeciwiam się z całą mocą. Nie chodzi mi o kwestie aborcji, a o WOLNOŚĆ. Bo wolność polega na prawie do decyzji. Na możliwości wyboru. Orzeczenie podyktowane Trybunałowi ogranicza wolność Polaków. W tym przypadku w kwestii aborcji. Za chwilę w to samo nastąpi w innej sprawie, w kolejnej, itd. I tak krok (bo już nie kroczek) po kroku zostaniemy pozbawieni wolności. I temu JESTEM PRZECIW!

  2. Masz rację Krzysiek, to orzeczenie jest typowym wejściem do naszego prywatnego życia! Ale już pedofilia w Kościele, przemoc w rodzinie, z tym nie chcą walczyć. Co za obłuda! Ale ja w swojej naiwności wciąż wierzę, że KOBIETY zwyciężą w tej walce o wolność wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj