poniedziałek, 6 lutego, 2023

Zdecydowano: jednokierunkowa

0
Zdecydowano: jednokierunkowa
Udostępnij:

Wracamy do opisywanych przez nas problemów komunikacyjnych wzdłuż ulicy Przybyszowksiego w Jaśle. Mieszkańcy powinni odetchnąć z ulgą. Będzie jeden kierunek jazdy i będzie przebudowa.

 Przeczytaj artykuł: Jednokierunkowa? Aż sie prosi!

– Problem, o którym pan pisze ( na prośbę mieszkańców stosowną interpelację złożył do burmistrza Jasła radny Janusz Przetacznik – do. red.) znajduje odzwierciedlenie w naszej dotychczasowej działalności, czego dowodem jest opracowanie koncepcji przebudowy ulicy Przybyszowskiego, wraz ze zmianą MPZP (dotyczącą tego obszaru) uwzględniający w zdecydowanej części koncepcję przebudowy – czytamy w odpowiedzi, jaką radny otrzymał od wiceburmistrza Antoniego Pikula.

Dowiadujemy się także, iż w pierwszej kolejności urzędnicy rozpoczną starania o zmianę organizacji ruchu na tej ulicy. Ruch jednokierunkowy będzie się odbywał od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Jagiełły. Po lewej stronie drogi będą oznakowane miejsca parkingowe. Do tego dla pojazdów włączających się do ruchu w ul. Jagiełły przy lewoskręcie, wprowadzony ma być czasowy nakaz jazdy w prawo.

Niezależnie od tego opracowana zostanie koncepcja techniczno-budowlana wraz z pozwoleniem na budowę dla 32 miejsc postojowych. Przebudowane ma zostać także skrzyżowanie z Jagiełły. Przy okazji wymieniona ma być nawierzchnia jezdni, chodników oraz modernizacja oświetlenia ulicznego.

– Zdecydowanie wraz z Nowym Rokiem powiało optymizmem. Otrzymałem w terminie, a do tego wyczerpującą, odpowiedź na moją interpelację, co jak do tej pory należało do rzadkości – komentuje radny Przetacznik. – Mocno zaciskam kciuki, aby zapowiadane zmiany przebudowy tej ulicy udało się jeszcze w tym roku wdrożyć. Mieszkańcom Jasła należy życzyć aby „prowizorka” czyli wprowadzenie ruchu jednokierunkowego nie trwało wiecznie, gdyż jak pokazuje doświadczenie niestety w tym kraju „prowizorki” dobrze się mają bez względu na aktualną władzę.  

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj