wtorek, 21 marca, 2023

Zielona Kotlina rozkwita

0
Zielona Kotlina rozkwita
Udostępnij:

Wraz ze zbliżającym się nadejściem wiosny na Zielonej Kotlinie zaczynają kiełkować kolejne nowe polne kwiaty. Jeszcze Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zakończyła budowy pierwszego z zaplanowanych na nowym osiedlu budynków – „Jaskra”, a już widać na horyzoncie dwa kolejne kwiatuszki – „Niezapominajkę” i „Rumianek”.

Dwa bloki, w których będzie ok. 40-ci lokali mieszkalnych powstaną w zachodniej części Zielonej Kotliny. Prace projektowe w toku, przed nami ostatnie uzgodnienia z samorządem i ulica Polnych Kwiatów będzie miała swoich adresatów – mówi Janusz Przetacznik, prezes JSM.

Zainteresowanie nowymi inwestycjami JSM jest bardzo duże, oferta jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona, a już kilkanaście mieszkań jest zarezerwowanych, gdyż chętni, dla których zabrakło mieszkań w „Jaskrze”, mają pierwszeństwo w ubieganiu się o lokale w nowych budynkach.

To dowód na to, że z jednej strony istnieje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, z drugiej, że nasza oferta jest bardzo atrakcyjna i świadczy u dużym zaufaniu do nas jako inwestora – podkreśla Janusz Przetacznik.

Planowane rozpoczęcie budowy – lato 2021 r., z końcowym odbiorem inwestycji przewidywanym w IV kwartale 2022 r. Po więcej szczegółów inwestor zaprasza do Działu Samorządowego Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pod nr telefonu 13 446 40 40 wew. 20.

* * *

ZIELONA KOTLINA to kameralne osiedle nowocześnie zaprojektowanych domków jednorodzinnych, szeregówek oraz niskich budynków wielorodzinnych. Zaprojektowany zespół o ciekawej architekturze doskonale wtapia się w pagórkowate ukształtowanie terenu oraz otaczającą zieleń. Każdy budynek swoją nazwę zawdzięcza polnym kwiatom, które tu królują latem. Dobra lokalizacja pomiędzy centrum Jasła a wznoszącym się w niedalekiej odległości Lasem Gorajowickim gwarantuje wypoczynek, możliwość obcowania z naturą oraz dobre połączenie z miastem. Zielona Kotlina to odrębne miasteczko domów o rozrzeźbionych dachach, cegle i drewnie rytmicznie pojawiających się na elewacjach, oferujące wszelkie udogodnienia dla przyszłych mieszkańców na terenie samego osiedla: prywatne gabinety, aptekę, sklepik spożywczy, małą gastronomię. Całe osiedle pomyślane jest jako spójna, funkcjonalna koncepcja architektoniczna połączona z nowo projektowanym kompleksem rekreacyjnym, ścieżkami rowerowymi oraz tematycznymi placami zabaw dla najmłodszych. Wysoki standard wykonania w tradycyjnej technologii, funkcjonalność układów domów i mieszkań, elegancka architektura dopełniona wysublimowaną iluminacją świetlną zadowolą najbardziej wymagających.

ANIMACJA

Finansowanie

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że finansowanie budowy nowych mieszkań jest bardzo elastyczne i dostosowane do możliwości finansowych naszych Klientów, może być odbywać się sukcesywnie wraz z postępem robót budowlanych tzn. w formie miesięcznych rat na warunkach określonych w umowie o budowę lokalu albo w miarę posiadania wolnych mieszkań jednorazowo po zakończeniu budowy.

Po podpisaniu umowy o budowę lokalu (po wyborze wykonawcy zadania i ustaleniu kosztów budowy) wartość wkładu budowlanego  związana z przeniesieniem własności wybudowanego lokalu jest pokrywana w III etapach:

I etap – prace przygotowawcze związane z uruchomieniem zadania inwestycyjnego – wpłata zaliczkowa, tzw. opłata rezerwacyjna w wysokości od 10.000,00 zł do 25.000,00 zł. – wpłacenie zaliczki  zapewnienia rezerwację lokalizacji lokalu i pierwszeństwo przy podpisaniu umowy o jego budowę. Wpłacona zaliczka w całości jest zaliczana na poczet wkładu budowlanego. W przypadku nie podpisania umowy o budowę lokalu (np. zbyt wysoki wkład budowlany, inny niż oczekiwany termin realizacji , brak wolnego lokalu na danej kondygnacji lub w budynku) wpłacona zaliczka podlega zwrotowi w całości, bez żadnych potrąceń.

II etap – prace realizacyjne związane z uruchomionym zadaniem inwestycyjnym – sukcesywne co miesięczne wpłaty przez cały cykl inwestycyjny – od 10 do 18 rat, ilość rat uzależniona jest od okresu realizacji.  Istnieje możliwość ustalenia indywidualnej wysokości miesięcznej raty.

III etap – po zakończeniu zadania i przekazaniu lokalu do użytkowania – ostatnia rata uzupełniająca wkład budowlany oraz pokrycie kosztów sporządzenia aktu notarialnego.

W przypadku przystąpienia do inwestycji w trakcie trwania budowy pierwsza wpłata stanowi sumę wszystkich planowanych rat w miesiącach realizacji zadania poprzedzających zawarcie umowy o budowę lokalu powiększonych o wymaganą zaliczkę na prace przygotowawcze oraz odsetki inwestycyjne.

Spółdzielnia udziela wszelkiej pomocy w uzyskaniu kredytu bankowego niezbędnego do sfinansowania zakupu lokalu mieszkalnego poprzez przygotowanie dla każdego Klienta kompletu dokumentów wymaganych przez bank.

Ponadto Spółdzielnia może udzielić poręczenia kredytowego do czasu zawarcia umowy notarialnej ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego w wykonaniu umowy o budowę lokalu oraz złożenia wniosku do Sądu Rejonowego o założenie księgi wieczystej dla przedmiotowego lokalu.

Spółdzielnia na wniosek Klienta, który stara się o uzyskanie kredytu bankowego może dokonać przesunięcia terminów wnoszenia rat dostosowując terminy ich wpłat do terminu uzyskania kredytu bankowego.

Wszelkich indywidualnych informacji w zakresie pozyskania mieszkania oraz uzyskania kredytu bankowego można uzyskać pod numerem telefonu 134464040, 134465429 w.20 albo e-mailem wysłanym na adres: jsm@jsm-jaslo.com.pl lub w siedzibie Spółdzielni pokój nr 15.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj