sobota, 22 czerwca, 2024

Brawo oldboje!

0
Brawo oldboje!
Udostępnij:

Jasielscy siatkarze – Aleksander Czerwiński i Jerzy Łaba – po raz kolejny medalistami XXI ORLEN Mistrzostw Polski Old Boyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego.
643 graczy, 100 meczów, mnóstwo emocji i sportowej rywalizacji – to wszystko przez trzy dni królowało w Drzonkowie(Zielona Góra). Po raz 21. oldboje mieli swoje święto, które każdy z nich przeżywał na własny sposób.

Nasze miasto Jasło jak corocznie reprezentują byli siatkarze jasielskiego Liwocza i po raz kolejny z powodzeniem wywalczyli miejsca na podium nagrodzone medalami.

Aleksander Czerwiński wraz z zespołem Professional Warszawa zdobył złoty medal a także został wybrany MVP w swojej kategorii rozgrywkowej.

Jerzy Łaba stanął na podium wraz ze swoim teamem Rest Volley Rzeszów i przywiózł medal brązowy.

Turniej w Drzonkowie (po raz czwarty z rzędu rozgrywany był w tym urokliwym ośrodku) otworzył uroczyście prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. W podzięce od swoich kolegów z boiska otrzymał strój sternika i czapkę kapitańską, by dobrze spisywał się w roli szefa polskiej siatkówki.

Największe zainteresowanie i emocje towarzyszyły walce w najmłodszej kategorii, plus 35. W niej startowali bowiem m.in. wicemistrzowie świata Daniel Pliński czy Sebastian Świderski, było także wiele niedawnych gwiazd PlusLigi – m.in. Krzysztof Gierczyński, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel, Robert Szczerbaniuk. W każdej jednak kategorii wiekowej było mnóstwo byłych reprezentantów Polski. – Najważniejsze, że jesteśmy razem i chcemy razem bawić się siatkówką – podsumowywał prezes Kasprzyk.

Pełne wyniki i klasyfikacje tutaj: http://www.oldboysvolleyballcup.pl/oldboyGames.html

lub http://www.vispolska.pl/turnieje-2015/gal_old/

/dr/

{gallery}galerie/16_rok/oldboje_siatkarze{/gallery}