poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Czarni wracają do gry!

0
Czarni wracają do gry!

Konferencje prasową zwołali: były prezes Wiesław Bazan, wiceprezes ds. młodzieżowych Piotr Kowalski oraz sekretarz Piotr Samborski, na której został przedstawiony obecny stan finansowy klubu.

Sytuacja Czarnych Jasło już od dawna nie przedstawiała się najlepiej. Gdy obecny zarząd w grudniu 2011 roku przejmował klub, był on już zadłużony na około 140 tysięcy złotych. Awans do III Ligii przyczynił się do zwiększenia problemów finansowych Czarnych.

– Po objęciu przez nowy zarząd klubu, jedną z pierwszych czynności było spotkanie z ludźmi biznesu i wysłanie ofert o sponsoring do jasielskich i nie tylko, firm oraz przedsiębiorców. Niestety nie spotkało się to z dużym oddźwiękiem i przez rok 2012 nie udało się uzyskać sponsora strategicznego. Kartą przetargową miał być awans I drużyny po 18 latach do III Ligii lubelsko-podkarpackiej. Były obietnice słowne, z których jednak nic nie wynikło – informuje zarząd klubu.

O pomoc poproszono firmy najprężniej działające na rynku jasielskim. Nie wykazały one jednak żadnego zainteresowania. Cała ta sytuacja pogorszyła się wraz z decyzją Roberta Hapa, po porażce z Orłem Przeworsk, o rezygnacji z pełnienia funkcji trenera oraz dymisją Wiesława Bazana 13 maja br., obecnie byłego już prezesa klubu Czarnych. Prawdziwym szokiem dla wszystkich było jednak wycofanie się drużyny z rozgrywek ligowych.

{youtube} JNoA3cCSdYc |400|300|0{/youtube}

– Wyczerpały się moje wszystkie środki, które umożliwiały mi przesuwanie agonii tego klubu w czasie. Klub stracił płynność finansową, nie byliśmy w stanie zdobyć, jako zarząd większych środków, które by pozwoliły na funkcjonowanie tego klubu – tłumaczył Bazan.

Wczoraj, kilka godzin przed zapowiadaną konferencją prasową po rozmowach z burmistrzem Andrzejem Czerneckim, zdecydowano, że drużyna Czarnych zagra jednak do końca w III Lidze, natomiast w czerwcu będzie podjęta decyzja co dalej.

– Spotkaliśmy się dzisiaj i rozmawialiśmy z panem burmistrzem od rana na ten temat. Radni na sesji przyznali środki, które umożliwią nam powrót drużyny seniorów do Ligii III- mówi Bazan. Od jutra wszystko na stadionie Śniadeckich wraca do normy – dodaje były prezes klubu.

{youtube} SOTsRHFV8o8|400|300|0{/youtube}

Według zapewnień zarządu do zakończenia sezonu wystarczy przyznane przez radnych na wczorajszej sesji dodatkowe 10 tys. zł. Dostaną również 25 tys. zł, jako ostatnią transzę z przyznanych wcześniej 200 tys. zł.

Tymczasem Klub Czarnych Jasło pozostanie bez prezesa.

– Wspólnie stwierdziliśmy, że zarząd w obecnym gronie będzie mógł podejmować wszystkie wiążące decyzje, jakie są w klubie. Hierarchicznie najwyższą osobą jest wiceprezes ds. młodzieżowych pan Piotr Kowalski – mówi Wiesław Bazan.

Były prezes Czarnych jeszcze wczoraj zwrócił się do Kazimierza Grenia, prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, o zgodę na powrót do rozgrywek wycofanej wcześniej drużyny. Wstępną akceptację dostał od razu, oficjalną dzisiaj.

– Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie pozytywnie rozpatrzył prośbę jasielskiego klubu i przywrócił pierwszą drużynę seniorów do rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej – informuje zarząd Czarnych Jasło.

Ich powrót będzie potraktowany drugim walkowerem. Kolejny mecz drużyna rozegra dopiero 29 maja.

Na razie sytuacja klubu Czarnych Jasło nieco się uspokoiła i jeśli faktycznie uda się zakończyć rozgrywki ligowe, to pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie – co potem? Na razie to wielka niewiadoma.

Weronika Samborska

Udostępnij:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj