poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Daniel Wachowski znów na podium

0
Daniel Wachowski znów na podium
Udostępnij:

W rozgrywających się w miniony weekend Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, tym razem w Poznaniu, Daniel Wachowski z Jasła zajął drugie miejsce.

W sobotę podczas kwalifikacji uzyskałem czwarty czas 1:41.858 i zająłem 4 pole startowe czyli druga linia. Jechałem na trzeciej pozycji ale po ataku Mikołaja Budzyńskiego spadłem na czwartą. I tak już dojechałem do mety zgarniając tym samym 13 punktów – relacjonuje Wachowski. – Motocykl w sobotę prowadził się nerwowo i nie byłem zadowolony z jazdy . Do niedzielnego wyścigu pozmieniałem ustawienia zawieszenia i geometrii i podczas porannego treningu było już dużo lepiej. Niestety do niedzielnego wyścigu startowałem już z 6 pola startowego. Spadłem o drugą pozycje ponieważ do kwalifikacji na niedzielny wyścig liczy się najlepszy czas jednego okrążenia z wyścigu sobotniego . Startując z tak odległej pozycji musiałem dobrze wystartować aby liczyć się w czołowej stawce. Start wyszedł mi na prawdę atomowy i w pierwszy zakręt zameldowałem się na trzeciej pozycji. Zaczęła się walka miedzy nami. Po trzecim okrążeniu spadłem na piątą pozycje, ale szybko wróciłem na czwartą. Na szóstrym okrążeniu doszło do zderzenia dwóch zawodników przede mną i wypadli z toru. Byłem drugi lecz dogoniłem jadącego na pierwszym miejscu Tomka Smele. Podczas dublowania wolniejszych zawodników jeden z nich przyblokował mnie na tyle, że już do końca wyścigu nie zdołałem odrobić starty i zameldowałem się na mecie 1.545 sec. za liderem . Było blisko!!

W niedziele jaślanin stając na drugim miejscu na podium zgarnął kolejne 20 punktów. W tej chwili klasyfikacja generalna to: Smela 100 punktów, Wachowski 87 punktów i Rzenno 71 punktów. Kolejna Runda już 20-21.08.2016 na tym samym torze.

Będzie ostra walka! Zapraszam do transmisji Live na stronie http://livemotorsport.tv/

/red/

Artykuły powiązane:

Daniel walczy o mistrzostwo

Zrobię wszystko by wygrać!

{gallery}galerie/16_rok/wachowski_poznań{/gallery}