poniedziałek, 22 lipca, 2024

KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na wycieczkę w karnawałowym klimacie

0
<strong>KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają na wycieczkę w karnawałowym klimacie</strong>
Udostępnij:

Zachód słońca na górze Ferdel oraz karnawałowe igraszki w Uzdrowisku Wapienne, to główne atrakcje wycieczki, na którą w sobotę, 11 lutego br., zapraszają: Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Jaśle. Liczba miejsc ograniczona.

Przewodnikiem turystów, którzy pojadą do maleńkiego, zacisznego kurortu Wapienne, perełki ziemi małopolskiej, będzie Józef Kaczor. Pierwszym punktem wycieczki, po przyjeździe na miejsce, będzie wejście na górę Ferdel (648 m n.p.m.). Poniżej jej wierzchołka zbudowano 25-metrową wieżę widokową. Aby się na nią wspiąć trzeba pokonać 110 schodów, ale trud wart jest widoków. Jeżeli aura dopisze, właśnie z tej wieży jaślanie będą podziwiać przepiękny zachód słońca w zimowej scenerii.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników wycieczki będzie wieczorna potańcówka w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym Uzdrowisko Wapienne. Zabawa potrwa od godz. 18.00 do 22.00.

***

Termin wycieczki:11 lutego (sobota); wyjazd o godz.13.30 sprzed budynku JDK; powrót około godz.23.00.

Koszt wyjazdu: 60 zł (członkowie PTTK, młodzież do lat 16, posiadacze Karty Dużej Rodziny i Honorowi Dawcy Krwi – 55 zł).

Koszty dodatkowe: bilety na wieczór taneczny – 15 zł.

Wpłaty przyjmuje Zarząd Oddziału PTTK w Jaśle, ul. Floriańska 15 (od poniedziałku do piątku, w godz.: godz. 9.00 – 17.00).

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Uwaga: uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania ubioru turystycznego odpowiedniego na zmienne warunki atmosferyczne.

Liczba miejsc ograniczona!

Dodatkowe informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

jdk