sobota, 26 listopada, 2022

Zwycięstwo naszych muszkarzy na Grand Prix 2013!

0
Zwycięstwo naszych muszkarzy na Grand Prix 2013!
Udostępnij:

Piotr Marchewka, prezes jasielskiego koła PZW, wygrał zawody Grand Prix Polski 2013. Tuż za nim, na drugiej pozycji, znalazł się jaślanin Marek Walczyk. Drużynowo nasi muszkarze również byli najlepsi.

Zawody Grand Prix 2013 odbyły się w czterech turach: Puchar Wisły, Puchar prof. Pomaniszyna, Puchar Bobru i Jesienny Lipień Sanu. Rozgrywane były na „żywej rybie”, według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego. Łowiono przede wszystkim lipienie.  W zawodach wzięło udział 48 drużyn, w których wystartowało 183 zawodników.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Piotr Marchewka, prezes jasielskiego koła PZW. Najdłuższa ryba: 60 cm, łączna ilość punktów: 55 960. Drugie miejsce zajął Marek Walczyk, należący również do PZW w Jaśle. Najdłuższa ryba 49,5 cm, łączna ilość punktów: 57 660.

Zawody miały na celu wyłonić pierwszą dziesiątkę potencjalnej reprezentacji Polski. Wprowadzono teraz system dwuletni. W czołówce znaleźli się przede wszystkim ludzie z Podkarpacia. Mamy więc silną dziesiątkę, co może wróżyć dobrymi wynikami na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy – mówił Marchewka. Pierwsza i druga wędka jest z Jasła, więc jestem bardzo usatysfakcjonowany – dodał.

W zawodach dopuszczone były wszystkie muchowe metody połowu ryb oprócz metody żyłkowej.

Ostatnia tura zawodów była bardzo ciężka ze względu na warunki atmosferyczne. Mimo tego, naszym muszkarzom udało się zająć dwa pierwsze miejsca.

Podczas zawodów zmieniła się pogoda. W sobotę pojawił się przymrozek, ryby przestały żerować, więc ciężko było cokolwiek złapać – mówił dalej Marchewka. W ostatniej turze wyszedłem na tak złe stanowisko, że byłem już prawie pewny, że przegram. Zwycięstwo przypisywałem naszemu koledze Markowi Walczykowi.  Jednak ze względu na przymrozki dwóch moich kolegów nie złowiło ani jednej ryby. Dostali dużo punktów ujemnych, co wyprowadziło mnie na pierwsze miejsce, a Marka na drugie – kontynuował.

Piotr Marchewka, wędkarz 2013, nie ukrywał, że dużo zawdzięcza swojemu koledze Walczykowi.

Dużą pomoc uzyskałem również od kolegów. Współpraca układa nam się znakomicie, co może wróżyć dobrymi wynikami na Mistrzostwach Świata i Europy w następnych latach. Pomagamy sobie, konsultujemy się między sobą w każdej kwestii, omawiamy stanowiska, dyskutujemy o przynętach i  metodach. Gdyby nie pomoc strategiczna ze strony Marka, który wskazał mi dobre miejsce połowów, być może nie wygrałbym tych zawodów. Złowiłem jedną rybę, pięć minut przed końcem – mówił Marchewka.

Drużyna jasielskiego PZW była również najlepsza. Zajęła pierwsze miejsce w Grand Prix Polski 2013 – uzyskując łączną ilość punktów: 167 700.

Skład komisji sędziowskiej: sędzia główny Stanisław Wróbel, z-ca sędziego gł. Wojciech Szepieniec, sekretarz Bogumił Stadler, sędziowie sektorowi: Wojciech Biały, Jacek Wojtasik, Zygfryd Jasiński, Wiktor Gottfried.

Wyniki zawodów.

Naszym muszkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj