sobota, 15 czerwca, 2024

Policjant z Jasła zajął wysokie miejsce w klasyfikacji służb mundurowych podczas zawodów „Susz Triathlon 2022”

0
Policjant z Jasła zajął wysokie miejsce w klasyfikacji służb mundurowych podczas zawodów „Susz Triathlon 2022”
Udostępnij:

Na początku lipca, w Suszu na Warmii i Mazurach, odbyła się kolejna edycja zawodów triathlonowych „Susz Triathlon 2022”. W rywalizacji uczestniczyło około 1000 zawodników z całego kraju, w tym także reprezentujący jasielską komendę Policji asp. szt. Łukasz Machowski. Startując po raz pierwszy na dystansie ½ IRONMAN, zajął 5 miejsce wśród pozostałych reprezentantów służb mundurowych.

O zawodach triathlonowych w Suszu na Warmii i Mazurach słyszał każdy, kto uprawia tą wymagającą dyscyplinę sportową. To najstarsze i najbardziej rozpoznawalne imprezy sportowe w Polsce. Wieloletnia tradycja zawodów połączona z niepowtarzalnym klimatem powoduje, że Susz uznawany jest za nieformalną stolicę Polskiego Triathlonu. W dniach 1-3 lipca br., na Warmii i Mazurach odbyła się kolejna edycja zawodów, w której udział wzięło około 1000 uczestników.

W mocno obsadzonej kategorii służb mundurowych, po raz pierwszy w zawodach, wystartował asp. szt. Łukasz Machowski – technik kryminalistyki jasielskiej komendy Policji, który przygodę z triathlonem zaczął w 2019 roku i dotychczas rywalizował na dużo krótszych dystansach. Decydując się na udział w Susz Triathlonie na dystansie ½ IRONMEN, miał do pokonania trasę pływacką na Jeziorze Suskim o długości 1,9 kilometra, 90 kilometrową trasę rowerową i prowadzącą do mety 21 kilometrową trasę biegową.

W trudnych upalnych warunkach pogodowych pokonał ten dystans w czasie 4 godz. 58 min. zajmując tym samym wysokie 5 miejsce.

Jasielski reprezentant mówi o triathlonie, że to ciężka, ale zarazem piękna dyscyplina sportowa, która wymaga wielu godzin treningów oraz różnych wyrzeczeń. Może ją uprawiać dzięki wsparciu najbliższych, którzy go w tym bardzo dopingują. Osiągnięty wynik dał mu dużą satysfakcję, ponieważ był to jego pierwszy start na dystansie ½ IRONMAN, do podium zabrakło zaledwie 3 minut, udało mu się jednak złamać barierę 5 godzin w tych upalnych ciężkich warunkach atmosferycznych. Za swój cel stawia sobie poprawienie osiągniętego rezultatu w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Suszu na dystansie ½ IRONMAN oraz pokonanie w przyszłości pełnego dystansu IRONMANA.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy sportowe.

KPP Jasło