sobota, 20 kwietnia, 2024

Medale judoków na turniejach w Aradzie i Warszawie

0
Udostępnij:

W dniach 27-28 września nasi judocy brali udział w dwóch prestiżowych turniejach. Jedna grupa wraz z trenerami udała się do miasta Arad w Rumunii, gdzie po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Turniej Judo w kategorii dzieci i młodzików. Na rumuńskich matach rywalizowało blisko 300 zawodników. Nasi wychowankowie wywalczyli komplet medali co jest sporym osiągnięciem biorąc pod uwagę poziom rywalizacji jaki miał miejsce.
Złote medale do Polski przywieźli: Gabriela Jaracz (29kg) oraz Patryk Zawadzki (25 kg).

Srebrny medal wywalczyła Daria Kubacka (40kg), natomiast brązowe medale zdobyli: Mateusz Kluszczyk (29kg), Roksana Węgiel (29kg), Dawid Kubacki (42kg), Krystian Bąk (50kg).

Gratulacje dla naszych najmłodszych judoków.

W tym samym czasie druga grupa naszych judoków rywalizowała w Otwartym Pucharze Polski rozgrywanym w Warszawie. Jest to pod względem liczebności i poziomu sportowego jedna z największych imprez sportowych judo w naszym kraju. Na warszawskich matach rywalizował ponad 1300 zawodników z wielu europejskich krajów. Nasz klub reprezentowała siedmioosobowa drużyna.

Medale z tego turnieju przywiozły Katarzyna Kolbusz (srebro) w kategorii wagowej 44 kg oraz Oliwia Brągiel (brąz)w tej samej kategorii wagowej.

Podczas wszystkich edycji tego Pucharu Polski nasi młodzi judocy w historii swoich startów zdobyli już 10 medali.

Słowa podziękowania kierujemy do władz Miasta Jasła, które udzieliło wsparcia finansowego podczas organizacji tego wyjazdu.

Gratulacje dla wszystkich sportowców sukcesów na matach w kraju i poza jego granicami.