poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Młodzi i waleczni

0
Młodzi i waleczni
Udostępnij:

9 kwietnia br. odbyły się XVIII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zostały zorganizowane przez Jasielski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Tadeusza Krygowskiego.

Podkarpacki Okręgowy Związek Karate powołano 18 lat temu, po to by móc wspólnie w województwie pracować nad jak najlepszymi wynikami dla zawodników, którzy później są przedstawicielami naszego województwa w Olimpiadzie Młodzieży, jak również Mistrzostwach Polski. Z roku na rok przybywa nam uczestników. W tym roku musieliśmy ograniczyć liczbę startujących do dwóch zawodników z jednego klubu dlatego, ponieważ jest dużo chętnych. Gdyby nie to, zawody trwałyby o wiele dłużej. Poziom zawodów jest coraz wyższy, z czego bardzo się cieszymy. Zachęcam wszystkich do trenowania karate, szczególnie młodych ludzi – mówi Tadeusz Krygowski.

 

Współorganizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Karate. Rozegrane zostały w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Roman Woźniak a sędzią technicznym shihan Ryszard Kiper. Po raz pierwszy wykorzystano elektroniczny system rejestracji i losowania zawodników nad którym nadzór sprawował sensei Krzysztof Jakubowicz.
Uroczystego otwarcia dokonała Wiceburmistrz Miasta Jasła – Elwira Musiałowicz-Czech.

–  Chciałbym podziękować władzom miasta, które od wielu lat wspierają nasz klub, wspierają nasze inicjatywy poprzez dotację i budowanie nowej hali, która powstanie dla trenowania sztuki walki. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Myślę, że to jeszcze bardziej spopularyzuje karate w Jaśle – mówi Tadeusz Krygowski.

Do Mistrzostw zostało zgłoszonych 310 zawodników reprezentujących 17 klubów z Podkarpacia: Brzozowski Klub kyokushin Karate, Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku, Dębicki Klub Kyokushin Karate, Jarosławski Klub Karate Kyokushin, Jasielski Klub Kyokushin Karate, Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba, Klub Sportowy BUDO, Kolbuszowski Klub Kyokushin, Krośnieński Klub Kyokushin Karate, Leżajski Klub Kyokushin Karate, Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA, Mielecki Klub Kyokushin Karate, Przemyski Klub Karate Kyokushinkai, Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM, Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate, Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku. Zawodnicy rywalizowali w 46 kategoriach z podziałem na kata, kumite w grupach wagowych i wiekowych od dzieci młodszych do juniorów.

– Zawody bardzo mi się podobają. Lubię brać w nich udział. Wychodząc na matę bardzo się stresuję ale staram się wygrywać. Zdobyłam już dwie nagrody, a dzisiaj będzie trzecia. Chciałabym podziękować mojemu trenerowi, którym jest Roman Woźniak oraz mojemu tacie, który mocno trzyma za mnie kciuki – mówi 9-letnia Nikola Bulwan z Krośnieńskiego Klubu Karate, uczestniczka w mistrzostwach.

W rywalizacji drużynowej kluby osiągnęły wyniki:

91 Krośnieński Kub Kyokushin Karate
79 Jasielski Klub Kyokushin Karate
66 Leżajski Klub Kyokushin Karate
40 Klub Sportowy BUDO
38 Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate
35 Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku
35 Przeworski Klub Karate Kyokushinkai
13 Mielecki Klub Kyokushin Karate
8 Dębicki Klub Kyokushin Karate
7 Brzozowski Klub kyokushin Karate
7 Przemyski Klub Karate Kyokushinkai
7 Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku
3 Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM
2 Kolbuszowski Klub Kyokushin
1 Jarosławski Klub Karate Kyokushin
1 Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA
0 Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba

Anna Szafarz, JKKK

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji