piątek, 29 marca, 2024

Narciarze z Jasła na medal!

0
Udostępnij:

W ub. miesiącu w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów C,D,E w Biegach Narciarskich. Na starcie stanęło 220 zawodników z 24 najlepszych ekip kraju.

Zawodnicy z Klubu Sportowego SPEED zachwycili swoją formą. W pierwszym dniu Roksanie Ciborowskiej zabrakło na dystansie 3km tylko 1 sekundy do złotego medalu zdobywając v-ce Mistrzostwo Polski. Następnie jej kuzyn Itan również wywalczył srebrny medal w kategorii Juniora E. Natomiast Radosław Dybka był najlepszy w swoim roczniku w stylu klasycznym. Świetny wynik zanotował Piotr Jarecki, który uplasował się na 9 pozycji. W kolejnym dniu Itan dołożył jeszcze brązowy medal w stylu dowolnym. W ostatnim dniu Mistrzostw największą niespodziankę sprawili nam chłopcy : ( Jakub Turek, Michał Ostalecki, Michał Potempa, Radosław Dybka- na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, oraz Itan Ciborowski( SP4 Pisz) i Piotr Jarecki (Gim nr 1))zdobyli po raz pierwszy w historii brązowy medal w konkurencji drużynowej.

Na tym jednak nie koniec sukcesów w tym sezonie.

Na uwagę zasługuje start w klasyfikacji szkolnej w Ustrzykach Dolnych w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła po raz pierwszy pełny zespół dziewcząt w składzie ( Patrycja Władyka, Julia Momot, Aleksandra Szmigiel i Natalia Wróblewska), które zajęły wysokie punktowane 7 miejsce i tak jak chłopcy zdobyły kwalifikację do Finałów Mistrzostw Polski Szkół, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej – i tu sensacja!

Najpierw złoto dla Roksany Ciborowskiej, potem złoto dla Radosława Dybki, złoto i srebro dla Itana Ciborowskiego, brąz i wielkie zaskoczenie dla Piotra Jareckiego i na koniec Mistrzostw drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobywa złoty medal w sztafecie!!! – tego jeszcze nie było…

Dziewczęta na inaugurację Mistrzostw zajęły 13 pozycję, a w klasyfikacji punktowej wraz z chłopcami na 45 ekip wysokie 7 miejsce.

n2 n3

Oprócz tego zawodnicy z Jasła brali udział w Pucharze Polski w Zakopanem i Tomaszowie Lubelskim gdzie udało się wywalczyć brązowy medal i kilka miejsc w pierwszej dziesiątce. Były również organizowane wyjazdy na zawody do klasyfikacji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Amatorów ( Gołdap, Ustrzyki Dolne, Banica, Nowy Targ) gdzie udało się wywalczyć 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Łącznie w tym sezonie wzięło udział w zawodach narciarskich aż 64 osoby z Jasła co jest wspaniałym osiągnięciem jeśli chodzi o frekwencję z czego się najbardziej cieszymy, a kilkunastu zawodników zdobywa z tego medale tak poważnych zawodów na arenie całego kraju.

Programy, klasy sportowe i inwestycje, które zostały wprowadzone dla popularyzacji tej formy ruchu, widać, że nie poszły na marne. Jest to możliwe tylko we współpracy władz Miasta Jasła ,Dyrekcji MOSiR i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz zaangażowaniu Kadry Trenerskiej SPEED Jasło , a przede wszystkim rodziców. Dzięki temu mamy powody do dumy, a marzenia dzieci mogą się spełniać. Gratulacje…