środa, 28 lutego, 2024

Siatkarki z Jasła mistrzyniami województwa!

0
Siatkarki z Jasła mistrzyniami województwa!
Udostępnij:

Już kolejkę wcześniej jasielskie młodziczki zapewniły sobie tytuł mistrzyń województwa podkarpackiego. W niedzielę, w Dębowcu, jaślanki podejmowały wicelidera tabeli zespół UKS Zaleszany, oraz drużynę Vega MOSiR Stalowa Wola. W pierwszym pojedynku nasze siatkarki zagrały za bardzo na luzie, czego wynikiem była porażka w tym spotkaniu. Drugie mecz to już popis gry naszych siatkarek i pewna wygrana w tym pojedynku.

Po zakończeniu rozgrywek grupy finałowej jasielski zespół czekają jeszcze mecze w turnieju dodatkowym (przepis PZPS), w którym udział wezmą trzy pierwsze zespoły, oraz zespół SAN-Pajdy Jarosław (w szeregach tej drużyny występuje zawodniczka z Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS). Turniej ten odbędzie się w dniach 28.02-01.03.2015 w Jaśle. Pierwsza trójka uzyska prawo gry w 1/4 Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.

 

UKS „MOSiR” Jasło – UKS Zaleszany 1:2 (24:26,28:26,13:15).

UKS „MOSiR” Jasło – Vega MOSiR Stalowa Wola 2:0 (25:5, 25:12).

UKS „MOSiR” Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Weronika Kosiba, Aleksandra Michalec, Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Zuzanna Chrzanowska, Wiktoria Kotulak.

Trener: Tomasz Janusz

II mecz rundy rewanżowej, seniorki UKS „MOSiR” Jasło zagrały na wyjeździe, na boisku lidera III ligi kobiet AZS PWSTE SAN-PAJDA Jarosław. Poziom meczu stał na bardzo wysokim poziomie, zespoły walczyły o każdą piłkę. Niestety nie zabrakło w naszym zespole przestojów, które powodowały utraty setów, co pokazuje nam wynik. Dziewczyny z Jasła zagrały swój najlepszy mecz w sezonie, niestety zeszły z boiska pokonane. Każda porażka motywuje jednak do jeszcze większej walki na boisku w kolejnych pojedynkach.

AZS PWSTE SAN-PAJDA Jarosław – UKS „MOSiR” Jasło

3:2 (14:25, 25:18, 19:25, 25:13, 15:13)

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Joanna Pieścikowska, Marzena Brągiel, Justyna Kosiba, Dorota Jasionowicz, Magdalena Michalska, Aleksandra Gądek (libero), oraz Adriana Skuba, Kinga Książek, Monika Zając, Anna Dzik
Trener: Adam Pasterz

UKS „MOSiR” Jasło

{gallery}galerie/2015_rok/siatkarki_mistrzyniami{/gallery}