wtorek, 25 czerwca, 2024

XV Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości za nami

0
XV Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości za nami
Udostępnij:

Już po raz piętnasty w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości do powiatu jasielskiego przyjechali miłośnicy sportów motorowych z terenu południowo-wschodniej Polski. 11 listopada punktualnie o godzinie dziesiątej pierwsza załoga wystartowała na trasę Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości, będącego przedostatnią rundą mistrzostw okręgu rzeszowskiego Polskiego Związku Motorowego w konkursowej jeździe samochodem.

Na starcie XV Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości, którego głównym organizatorem było nasze stowarzyszenie, pojawili się przedstawiciele automobilklubów z terenu południowo-wschodniej Polski oraz zawodnicy niezrzeszeni, w sumie pięćdziesiąt dwuosobowych załóg. Imprezie została nadana wiza przez Okręgową Komisję Sportów Samochodowych przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie.

Rajd odbywał się w normalnym ruchu ulicznym. Tegoroczna trasa wynosiła w sumie 75 kilometrów. Wzdłuż jej przebiegu usytuowano sześć odcinków „specjalnych” o łącznej długości 7,2 kilometra, na których mierzono czas przejazdu. Łączny wynik osiągnięty przez poszczególne załogi był wliczany do klasyfikacji końcowej, a tą przewidziano oddzielnie dla poszczególnych klas.

Niezmiennie już rywalizacja rozpoczęła się na zamkniętym placu manewrowym firmy „Trans-Wiert” sp. z .o.o. przy ulicy Przemysłowej 11. Stamtąd zawodnicy przemieszczali się na nową próbę, która w związku z 650. rocznicą nadania praw miejskich Jasłu została zlokalizowana na ulicach przylegających do Placu Bartłomieja w Jaśle. Dwie kolejne próby to sprawdzone w latach ubiegłych drogi gminne – Aleja Jana Pawła II w Kołaczycach (droga koło Liceum Ogólnokształcącego w kierunku Sowiny) oraz „Na Sorys” w Błażkowej (gmina Brzyska), które były przejeżdżane dwukrotnie. Pierwsza załoga wystartowała na trasę Rajdu punktualnie o godzinie 10-tej.

Na czas przeprowadzenia Rajdu, w godzinach między 10:00, a 16:30 nastąpiła tymczasowa zmiana organizacji ruchu w w/w miejscach. Zamknięciu uległy: Plac Bartłomieja w Jaśle wraz z przyległymi ulicami (Modrzejewskiego, Wałowa, Kilińskiego, Gołębia, Targowa, Zielona), Aleja Jana Pawła II w Kołaczycach (od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1837R Kołaczyce-Sieklówka-Lubla do ulicy Mosiowej w Kołaczycach) oraz droga gminna „Na Sorys” w Błażkowej (od skrzyżowania z drogą powiatową 1313R Jasło-Błażkowa-gr. województw do krzyża).

Nad bezpieczeństwem na wyznaczonych odcinkach specjalnych czuwały służby ratownicze: funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej w Jaśle, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Ochotnicze Straże Pożarne z Brzysk, Błażkowej, Sieklówki oraz Jasła-Niegłowic, a dodatkowo w Jaśle i Kołaczycach uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach i Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy.

XV Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości – V Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego 2015 w Konkursowej Jeździe Samochodem

ORGANIZATORZY: Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Rzeszowie
WSPÓŁORGANIZATORZY: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Miasto Jasło, Miasto i Gmina Kołaczyce, Gmina Brzyska, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Trans-Wiert sp. z .o.o. Jasło
PARTNERZY: Ochotnicza Straż Pożarna (KSRG) Brzyska, Ochotnicza Straż Pożarna (KSRG) Sieklówka, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzy Tarkowski, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, Zespół Szkół SASR im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy, Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach, Jasielski Dom Kultury, Jasło112 – ratownictwo powiatu jasielskiego

Oficjalne wyniki do pobrania w załączniku

źródło: www.jkmird.pl

{gallery}galerie/2015_rok/rajd_11_brzyska{/gallery}