piątek, 24 maja, 2024

W Błażkowej utworzono kolejną sekcję piłkarską

0
W Błażkowej utworzono kolejną sekcję piłkarską
Udostępnij:

W związku z dużym zainteresowaniem sportem w klubie LKS Wisłoka Błażkowa, utworzono kolejną sekcję piłkarską.

W 2009 roku, kiedy to powstał klub LKS Wisłoka Błażkowa, do rozgrywek zostali zgłoszeni tylko juniorzy. Po dwóch latach zawodnicy kończący wiek juniora, trafili do zespołu seniorów, którego trenerem został Marcin Szot, były zawodnik Ostoi Kołaczyce, pełniący do chwili obecnej funkcję grającego trenera seniorów.

Widząc duże zainteresowanie wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Błażkowej zajęciami sportowymi w szkole, trener seniorów Wisłoki zaczął prowadzić rozmowy z wójtem gminy Brzyska o wyrażeniu zgody na ponowne utworzenie grupy młodzieżowej. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi rozpoczęły się intensywne treningi z młodzieżą z miejscowości Błażkowa i pobliskich wiosek. W sierpniu juniorzy zostali zgłoszeni do rozgrywek klasy B juniorów w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie.

Przy realizacji grupy cenna okazała się pomoc ze strony zaprzyjaźnionych sponsorów, którzy zakupili dla drużyny dwa komplety strojów, bez których młodzi chłopcy nie mogliby uczestniczyć w rozgrywkach i realizować swojej największej pasji, jaką jest dla nich piłka nożna.

Na dzień dzisiejszy młoda drużyna z Błażkowej rozegrała trzy spotkania w rozgrywkach. Pierwsze z nich przegrała w Lubli, natomiast spotkanie jako gospodarz wygrała odnosząc pewne zwycięstwo z juniorami Wisłoki Nowy Żmigród. Juniorzy nie zawiedli swoich kibiców również w trzecim spotkaniu, wygrywając w Faliszówce z miejscowym Orlem 3:1.

Wszystkich kibiców i sympatyków Wisłoki Błażkowa zachęcamy do śledzenia wyników młodych adeptów piłki nożnej z Błażkowej a przede wszystkim do odwiedzania stadionu w Błażkowej i kibicowaniu na żywo drużynie Wisłoki.

Zapraszamy również stronę klubu: http://lksblazkowa-juniorzy.futbolowo.pl/index.php.

Marcin Szot

LKS Wisłoka Błażkowa

{gallery}galerie/lks_blazkowa{/gallery}