poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Wachowski drugim wciemistrzem Polski

0
Wachowski drugim wciemistrzem Polski
Udostępnij:

Daniel Wachowski drugim wicemistrzem Pucharu Polski Rookie 600. O zasłużone podium walczył przez kilka miesięcy.

W miniony weekend, na słowackim torze Slovakiaring, odbyła się ostatnia runda Pucharu Polski Rookie 600. Rozegrana była w ramach Mistrzostw Europy Alpe Adria połączonych z Mistrzostwami Polski.

Cała runda stała pod wielkim znakiem zapytania czy dam radę pojechać , bo na treningach dwa tygodnie przed okazało się, że mój silnik już jest na tyle zużyty po całym sezonie, że nie ma wystarczającej mocy aby powalczyć o pudło w generalce – mówi Danie Wachowski. – Wyratował mnie z opresji mój dobry kolega Piotr Kloc z teamu Ultimate Motorsports pożyczając mi swój zapasowy silnik.

W sobotnich kwalifikacjach D.Wachowski zajął trzecie miejsce wśród Polaków, przy minimalnych różnicach czołówki: 1 miejsce Mariusz Juszczak z czasem 2:15.469, 2 miejsce Rafał Ochocki 2:15.728 i 3 miejsce Daniel Wachowski 2:15.824. Jak widać pierwsza trójka zmieściła się w czasie 2 minut i 15 sekund podczas jednego okrążenia.

– Zapowiadała się ostra walka podczas wyścigu. Startowałem z 6 pola startowego. Był to wyścig łączony tj. zawodnicy z różnych krajów, ale oddzielna klasyfikacja na mecie. Wystartowałem w miarę ostro lecz w pierwszym zakręcie straciłem kilka pozycji. Stopniowo odrabiając straty byłem czwarty w wyścigu a drugi wśród Polaków. Ostatecznie wyścig zakończyłem na trzeciej pozycji wśród Polaków wskakując na pudło. W generalnej klasyfikacji jestem na trzecim miejscu. Kończę mój debiutancki sezon zdobywając tytuł drugiego wicemistrza Pucharu Polski Rookie 600 – relacjonuje Wachowski. – To był wspaniały sezon w którym wiele się nauczyłem i mam nadzieję, że będzie mi dane w przyszłym roku reprezentować nasze miasto w Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

Teraz wszystko zależy od sponsorów, czy uda się naszemu zawodnikowi dopiąć budżet na sezon 2017.

– Na razie ogromnie dziękuje mojej rodzinie za wsparcie, podziękowania należą się również dla Adama Dukały i firmy Moto-Top za wzorowe przygotowanie motocykla. W tym sezonie wspierała mnie firma AP Media z Jasła i AMSOIL – podkreśla Wachowski.

/dr/

Artykuły powiązane:

Daniel Wachowski znów na podium

Trzymamy kciuki za Daniela!

Daniel walczy o mistrzostwo

Zrobię wszystko by wygrać!

{gallery}galerie/16_rok/wachowski_finał{/gallery}